Detalj s utakmice Dinama i Hajduka(ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

PRIJATELJSKE UTAKMICE: Pobjeda Dinama, neodlučeni ishodi Hajduka i Rijeke

Aktualni hrvatski nogometni prvak Dinamo pobijedio je vodeći sastav poljske lige Slask Wroclav sa 3-2 u prijateljskom ogledu igranom u Rovinju.

Bila je to peta pripremna utakmica “Modrih” i peta pobjeda. Bila je to ujedno i zadnja provjera uoči proljetne polusezone koju će Dinamo otvoriti u utorak, 23. siječnja, kad će gostovati kod Lokomotive u Kranjčevićevoj u odgođenoj utakmici 4. kola SuperSport HNL-a.

Utakmica je uslijed silne kiše odigrana po iznimno teškom i blatnjavom terenu. U zagrebačkoj je momčadi ovom prilikom debitirao novopridošli japanski lijevi branič Takuya Ogiwara, koji je u igru ušao u 70. minuti umjesto Stefana Ristovskog.

Strijelci za Dinamo bili su Perković (23), Ademi (29) i Brodić (56-11), dok su strijelci za poljski sastav bili Expoito (27) i Nahuel (44).

Hajduk je u trećoj pripremnoj utakmici odigrao 1-1 sa slovenskim Koperom.

Slovenski sastav je poveo u 66. minuti golom Gabriela Groznica s ruba šesnaesterca, a Hajduk je uspio izjednačiti u 87. minuti, strijelac je bio Yassine Benrahou.

“Bijele” čeka još jedna pripremna utakmica prije povratka u Split, protiv poljskog Slaska koja se igra u subotu.

Rijeka i slovenski Bravo su odigrali 0-0.

Utakmica je igrana na Rujevici, a susret je obilježila neumorna kiša koja je pratila igrače svih 90 minuta, te magla koja je na sat vremena uoči početka utakmice okovala travnjak.