Radost igrača Croatije nakon pobjede nad Concordijom / Foto: Fenix (SIM)

PREOKRETOM DO POBJEDE: Od 0:2 Croatia Frankfurt pogocima Ante Štrljić (2) i Petra Bešlića došla do zaslužene 3:2 pobjede nad Concordijoma

U susjedskom derbiju Kreisoberlige Frankfurt, Croatia Frankfurt je preokretom od 0:2 došla do 3:2 pobjede na svom terenu protiv momčadi Concordije.

FC Croatia Frankfurt – Concordia Eschersheim 3:2 (0:1)

Bila je to izvanredna utakmica u Heddernheimu sa puno prilika na obje strane. Da nije bilo Ante Štrljića, koji je sa svoja nova dva zgoditka preokrenuo utakmicu i donio sva tri boda Croatiji, mogli bi za igrača utakmice proglasiti i vratara  Croatije Marca Naubera koji je u više navrata spašavao svoj vrata. Pogotovu se tu misli na par njegovih obrana kod rezultata 2:2, kada je utakmica mogla otići i na stranu jako dobre momčadi Concordije.

Ante Strljic 001 1
Mladi i sretni napadač Croatije Ante Štrljić nakon utakmice prima čestitke / Foto: Fenix (SIM)

Gosti su najprije na početku prvog, a potom i na početku drugog poluvremena, postigli svoje pogotke nakon individualnih grješaka u obrani Croatije. Concoria je u prvom poluvremena imali veći posjed lopte te možda i izražajnije prilike. Nakon što je rezulta bio 0:2, hrvatska momčad se nije predavala. Najprije je Petar Bešlić u 56. minuti udarcem iskosa s lijeve strane vrha šesnaesterca majstorski plasirao loptu u suprotni kut vratara.

Stopostotnu priliku za izjednačenje potom je imao vođa napada Croatije Ivan Propadalo. Iako se sam sjurio prema protivničkom vrataru, s igračem iza sebe je napravio par koraka više udesno Nažalost, Propadalo je otišao previše udesno i nesvojstveno za njega u tim prilika poslao loptu tik pored vratnice.

Marco Nauber cest 1
Vratar Croatije Frankfurt Marco Nauber / Foto: Fenix (SIM)

Srećom da Croatia uz Propadala ove sezone ima još jednog raspoloženog napadača, Antu Štrljića. Mladi 19-godišnji napadač rodom iz Imostakog najprije u 60. minuti izjednačuje rezultat na 2:2 nakon dodavanja Puljića. Kada se očekivao posljednji sudački zvižduk, Štrljić u solo prodoru bjeći obrani Concordije i neobranjivo šalje loptu u mrežu.

Novi zgoditak za veliko slavlje igrača i oko stotinjak navijača Croatije.

Trener Croatije Daniel Konta: Bila je to otvorena utakmice u kojoj smo zbog dvije individualne grješke došli u minus od dva gola. Nakon toga smo pokazali karakter i uspjeli preokrenuti rezultat te doći do zaslužene pobjede. Čestitam svojim igračima na zalaganju i novoj pobjedi.

Sastav Croatia Frankfurt: Nauber, Kukić (od 48. Puljić, Božinović-Mador, Grgić, Bešlić, Soldo, Sučić, Strljić, Gluhaković, Andrić (od 9. Livajić), Propadalo (od 90. Drlje)

Novi poraz Croatije II

FC Croatia II – TSG 51 FfM II 0:2

Sastav Croatije II: Iljazović, Budimir, Periša, Josip Puljic, Adrian Bračić, Mirko Puljić, Leonardo Bračić, Laden Vidovic, Livajić. Još su igrali: Novokmet, Martelanz i Bonanno.

Iduću utakmicu druga momčad Croatije igra u nedjelju, 17. Listopada protiv druge momčadi Nieder Eschbach u 13:00 sati. Prva momčad Croatije je slobodna.

Fenix-magazin/SIM/Stanislav Konta   Video: Madlen Budimir