Erich Mike (plavi dres) / Foto: Fenix Magazin

Croatia Griesheim golom Ericha Mikea savladala FSV Schneppenhausen

U 11. kolu Croatia Griesheim pobjedila je golom Ericha Mikea u 68. minuti momčad FSV Schneppenhausen 1-0, izravnog konkurenta za sredinu tablice Kreislige A Darmstadt.

Sve do 68. minute gledali smo nogomet bez izrazitih prilika u kojem se igra odvijala uglavnom između dva šesnaesterca popraćena serijom grubih prekršaja na obje strane, a onda je okretni napadač Croatie Griesheim Erich Mike primio jednu dubinsku loptu i efektnim udarcem pospremio ju u mrežu Schneppenhausena.

U tih posljednjih 15-ak minuta lomila se utakmica budući se momčad Schneppenhausena potpuno se otvorila u pokušaju poravnavanja rezultata, što nije dalo nekog osobitog rezultata, ali je omogućilo Croatiji Grieshem organiziranje brzih kontranapada.

Jednu takav kontranapad propustio je realizirati David Bikić u 80. minuti kada je sa nekakvih 15-ak metara tukao po golu ali je zatresao grdu Schneppenausena. Do kraja susreta nogometaši Croatije Griesheim uspjeli su sačuvati vlastitu mrežu netaknutom što je nakon posljednjeg sučeva zvižduka rezultiralo slavljem hrvatskih nogometaša.

croatia griesheim 2
Croatia Grieshiem / Foto:Fenix Magazin

Prvo poluvrijeme je nakon početnog opipavanja snaga završilo bez izglednih prilika na obje strane. Iako rezultaat to ne govori na trenutke smo gledali lijep nogomet u Grieshiemu popraćen s puno trke na obje strane i silnom željom za postizanje pogotka što je rezultiralo i ponekim grubim prekršajem, pa je sudac susreta morao posezati za žutim kartonima.

Uoči početka utakmice nogometaši Croatie Griesheim prezentirali su pred svojom publikom novi komplet plavih dresova koje je hrvatskom klubu Croatiji Griesheim donirao financijski savijetnik Dragan Andrić.

Ovo je hvale vrijedna gesta hrvatskog poduzetnika Dragana Andrića, budući su amaterski sportski klubovi zbog korona mjera u posljednje dvije godine financijski uistinu teško funkcionirali.

SV CROATIA GRIESHEIM: Smith, Fabrizio, Vujica, Blažević, Kocić, Mulac, Puljiz, Bikić, Mike, Mlakić, Markota. Klupa(Sladećak, Bralić, Uzsal, Nothnagel, Šolić)