Momčad Croatije Frankfurt nakon pobjede nad Weiß Blau Niederrad od 4:2 / Foto: Fenix (SIM)

CROATIA FRANKFURT OPET NA POBJEDNIČKOM KOLOSIJEKU: Novi hat-trick Ante Strljića i zgoditak Ivana Propadala za nova 3 boda

U noćnoj utakmici odigranoj u srijedu navečer na igralištu u Frankfurt-Heddernheimu Croatia Frankfurt je u utakmici protiv mlade momčadi Weiß Blau Niederrad zasluženo slavila rezultatom 4:2.

FC Croatia – Weiß Blau Niederrad 4:2 (1:1)

Hrvatska momčad do pobjede nije došla ne baš lako kako to možda rezultat sugerira. Trkački raspoloženi gosti svojim brzim dodavanjima stvarali su dosta problema obrani Croatije koju je u nekoliko navrata vrhunskim obranama spašavao vratar Marco Nauber. Mora se također istaknuti kako su gosti imali blagu naklonost suca te sportsku sreću jer jer su napadači Croatije svojim loptama tri puta pogađali gredu i vratnicu.

Ante Strljic
Ante Strljić postigao je još jedan zgoditak izravno iz kornera / Foto: Fenix (SIM)

Croatia je u vodstvo došla novom majstorijom Ante Strljića koji je po treći put u ovom prvenstvu zabio gol iz kornera. Gosti su izjednačili u 30. minuti da bi napadači Croatije do kraja poluvremena stvorili nekoliko izglednih prilika. Jedan udarac Ivana Propadala, kada je lopta pogodila gredu i udarila u zemlju te se onda odbila u polje, je izazvao dosta nedoumica jer su gledatelji koji su bili u crti signalizirali da se lopta odbila iza linije gola. No sudac je samo pokazao da se igra nastavi.

U drugom dijelu raspoloženi Ante Strljić u 51. minuti dovodi svoju momčad u novo vodstvo nakon što ga je vratar Nauber s vratiju dugom loptom odlično pronašao u trku. Gosti se nisu predavali i brzim akcijama su u 72. minuti ponovno došli do izjednačenja. Utakmica je u tim trenutcima mogla otići na obje strane jer su oba vratara u nekoliko akcija spašavali svoja vrata. Koliko Ante Strljić znači napadu Croatije vidjelo se i u 76. minuti kada solo prodorom nezaustavljivo prolazi nekoliko igrača gostiju i postiže svoj treći zgoditak na utakmici, što je njegov drugi hat-trick ove sezone u kojoj je dosad postigao 9 zgoditaka.

Croatia je do kraja imala još nekoliko sjajnih prilika ali Propadalo i društvo u dva navrata iz gužve ne uspjevaju ugurati loptu u mrežu. I onda na kraju u 90. minuti uslijedila je akcija borbenog kapetan Croatije Dino Božinović-Madora koji iznosi loptu iz svoje polovice igrališta te kroz sredinu terena prolazi nekoliko protivničkih igrača i upošljava najboljeg strijelca Croatije Ivana Propadala koji svojim 11 zgoditkom ove sezone rješava pobjednika.

Iz 11 utakmica Croatia ima 15 bodova i nalazi se na 8. mjestu Kreisoberlige Frankfurt.

Navijaci Croatije FFM
Utakmicu u Heddernheimu je pratilo oko 100 gledatelja / Foto: Fenix (SIM)

Daniel Konta, trener Croatije: Ovo je bila jako bitna utakmica za nas nakon nesretnog nedjeljnog poraza u Niederradu protiv momčadi koja nije ni izbliza kvaliteti večerašnjeg našeg protivnika. Bitna nam je ova  pobjeda ne samo zbog osvojenih bodova već i samopouzdanja koje je djelomično bilo uzdrmano neriješenim ishodom protiv Makkabia i porazom protiv Union Niederrada. Iako smo igrali bez Daniela Solde, koji je bitan u igri naše momčadi, zadovoljan sam prvenstveno igrom naše obrane protiv brzih i vižljastih igrača gostiju, ali i igrom našeg napada.

Sastav Croatije: Nauber, Kukić (od 26. Šandrk), Božinović-Mador, Grgić, Bešlić, Gluhaković, Andrić, Strljić, Sušić (od 68. Jurić), Budimir (od 80. Livajić), Propadalo

Iduću utakmicu Croatia igra u nedjelju, 10. listopada na svom igralištu u Frankfurt-Heddernheimu protiv Concordie Frankfurt. Susjedski derbi, koji uvijek okupi veliki broj gledatelja, počinje u 15,30 sati.