Preokret Posavine Frankfurt u 2:1 pobjedi koja znači opstanak u ligi

FC Posavina Frankfurt – 1. Rödelheimer FC 02  2:1 (0:1)
Posavina Frankfurt osvojila bodove spasa Foto_Fenix-magazin (7)Lijepo sunčano vrijeme i želja da pomognu igračima Posavini privukla je u nedjelju u Rederwald oko stotinjak hrvatskih navijača. Isplatilo se jer su “sinovi Posavine” smogli snage prekinuti neugodan niz poraza te s tri nova boda, četiri kola prije kraja, gotovo sigurno osigurali opstanak u Kreisoberligi. Posavina nakon osvajanja tri boda zauzima 10 mjesto na ljetvici

Utakmica nije baš najbolje počela za hrvatsku momčad, iako je domaći sastav prvi imao priliku povesti sa 1:0. Ali napadači Posavine su se opet ispromašivali. Po nepisanom pravili u nogometu, za kaznu zbog promašaja Posavina u 25. minuti, nakon loše postavljenog zaleđa, prima gol i gosti vode sa 0:1. S tim rezultatom se i otišlo na odmor.

U nastavku utakmice redale su se prilike na obje strane. Gosti iz Rödelheima na velike su muke stavljali vrataara Posavine Mateja Markovića koji je obranio dvije stopostotne prilike gostiju. Posavina je igrala borbeno i napadački . Nakon jednog slobodnog udarca za Posavinu, loptu postavlja Stjepan Piljić i upućuje nezgodnu loptu koja pogađa lijevu stativu nemoćnog vratara gostiju te se odbija u mrežu. Bila je to 57. minuta i rezultat od 1:1 donio je slavlje igrača i navijača Posavine.

Taj gol je bio stimulativan i dao je dodatnu snagu Posavini, koja je u igri pravila sve veći presing. Gosti su tako radili sve sve više grešaka. Plod jedne takve je i vodstvo Posavine od 2:1 nakon nesporazuma zadnjeg obrambenog igrača gostiju i vratara koji ne uspjeva zaustaviti vraćenu loptu u  72 minuti.

Do kraja je Rödelheim imao još dvije prilike ali sigurni vratar Matej Marković uspio je  izići kao pobjednik. Sve u svemu zaslužena pobjeda Posavne koja se nije ni fizički a ni psihički pala a niti se predala nakon vodstva gostiju.

Sastav: Matej Marković – Mario Pejić, Sebastijan Barnjak (od 72. Anto Filipović), Marin Bago, Ivan Vučković – Stjepan Piljić, Mato Đukić, Ante Peko, Marko Sudić, Franjo Oršolić – Dragan Budimir (od 47. Angelo Spaleta). Rezervni vratar Danijel Pavić.
Iduću utakmicu Posavina igra u gostima kod momčadi BSC Schwarz-Weiß 19. Utakmica u Dornbusch se igra 07. svibnja u 15,00 sati.