VIDEO Sjajna Croatia Frankfurt u gostima deklasirala prvoplasiranu momčad prvenstva sa 1:6

SV Blau Gelb – FC Croatia Frankfurt 1:6 (0:5)

Nezadrživi Kristijan Zubac šokirao je domaćine sa dva gola

U derbiju prvenstva, drugoplasirana na tablici Croatia Frankfurt je u gostima deklasirala prvoplasiranu momčad prvenstva SV Blau Gelb s čak 1:6. Domaćinu su se dugo pripremali kako bi uzvratili Croatiji za jedini poraz u ovogodišnjem prvenstvu, onaj iz jesenskog dijela prvenstva. Na terenu u Gienheimu okupilo se i više od dvije stotine  navijača koji su došli bodriti momčad u plavo-žutim dresovima. Ali, dogodilo se ono što smo u Fenixu prognozirali i dugo isticali: Croatia ne može izgubiti u svojoj A-Klasi kad je momčad kompletna. U ovoj sezoni hrvatska momčad nije izgubila ni jednu utakmicu kad su svi bili na okupu, tj. kad nema ljetnih i zimski odlazaka na odmor u Hrvatsku.

A kompletna je Croatia, u najjačem sastavu, u nedjelju popodne stigla u goste Blau-Gelbu. Domaćini su od početka krenuli silovito, toliko silovito da je vratar Croatije Nikola Jurić dva puta odličnim obranama morao spašavati svoju mrežu. Potom je  krenula Croatia. Vezna linija Andrić-Marić-Zubac preuzela je kontrolu sredine terena a u vrhu napada Lažeta i Rimac su zadavali velike probleme obrani domaćina. I onda je procurilo u 13. minuti kada raspoloženi Marko Rimac, na pas Marija Lažete, bježi obrani domaćina i Croatia je u vodstvu od 0:1. Novi šok domaćini su doživjeli u 27. minuti kada Zubac iz slobodnog udarca sa 20 metara precizno gađa u nepokriveni dio gola vratara domaćina.

Tri zgoditka najboljeg strijelca Croatije Marija Lažete

Igra Blau Gelba potuno se raspala nakon 34. minute i novog gola Zubca udarcem iz igre sa oko 30 metara. Fenomenalan gol graditelja igre Croatije, koji se specijalizirao i za slobodne udarce. Slavlje stotinjak navijača Croatije nije se ni stišalo a već je bilo 0:4. Ovaj put strijelac je bio kapetan Mario Lažeta na dodavanje Zubca. Na 0:5 u 45. minuti ponovno pogađa Lažeta samo što je dodavač bio borbeni i brzi Marko Rimac.

U nastavku utakmice domaćini su smanjili u 48. minuti iz jedanaesterca, nakon što vratar Croatije ruši u kaznenom prostoru jednog napadača domaćini te zarađuje žuti karton. Nakon tog gola domaćini su pokušavali postići i drugi zgoditaka ali uzalud. Croatia je igrala sigurno i držala je sve konce igre. Bešlić i Andrić suvereno su otklanjali prepreke sa zadnje crte obrane.

Marko Rimac (u skoku) bio je nezadrživ za obranu domaćina

Gosti su pokušavali ali bezuspješno. U otvorenoj igri, stvarale su se prigode na obje strane. Treneri Croatije su zadnjih 15 minuta počeli zatvarati igru, premda je i tada hrvatska momčad imala više od igre te se u jednom trenutku počela i poigravati s igračima Blau Gelba sakrivajući im loptu po terenu. Točku na „i“ fenomenalne pobjede Croatie stavio je Mario Lažeta svojim trećim zgoditkom u 86. minuti za visokih 1:6. Bila je to pobjeda momčadi Croatije u kojoj nije bilo slabog mjesta.

Croatia: Jurić, Bešlić, Andrić, Hrvoje Drlje (od 63. Duvnjak), Marić, Lažeta, Šandrk (od 61. Amanatidis), Stipe Vidović, Soldo, Zubac, Rimac (od 74. Miro Drlje)

Fenix-magazin/SIM/S. Konta /Foto:S. Puđa /Video:M.Kelava