Arhivska snimka prve momčadi Posavine Basel / Foto: Fenix ( Josip Mijić)

Posavina Basel nadoknadila dva gola zaostatka i stigla do uvjerljive 4:2 pobjede i novog rekorda od 26 utakmica bez poraza

NK Posavina Basel je i dalje bez poraz u prvenstvu, točniej već 26. utakmicu zaredom. Ovaj puta je upisana i peta prvenstvena pobjeda kojom se Posavina popela na treće mjesto i sa 19 bodova je samo bod zaostatka za prvoplasiranom momčadi koja doduše ima i utakmicu manje.

NK Posavina Basel – FC Liestal   4:2  (2:2)

Mlada i kondicijski spremna momčad FC Liestala zadavala je mnogo muke Posavini. Pred ovaj susret imali su tri boda manje i pobjedom su mogli dostići Posavinu.

Početak utakmice je krenuo jako loše po hrvatsku momčad. Nakon pogrešaka u obrani Radića (1. minuta) i Andreja Piljića (13. minuta) protivnik je već imao vodstvo od 0:2. Ipak, igrači Posavine sačuvali su mirnoću jer do kraja utakmice je ostalo još mnogo vremena.

Zlatko Lujić i Dominik Bačić / Foto: Fenix (J. Mijić)

Već u sljedećoj minuti Tokić izlazi sam po lijevoj strani pred vratara, puca, ali vratar odbija loptu u korner. Tokić izvodi korner, a Mrkonjić pogađa glavom sa 7-8 metara za 1:2. Slično je bilo i u 20. minuti, samo ovaj put su drugi igrači. Lilić izvodi korner, a ovaj put se najbolje snalazi Dominik Bačić te isto glavom pogađa za izjednačenje.

U drugom dijelu igrači NK Posavine kreću još  ofenzivnije te u 54. minuti dolazi do vodstva kada Mrkonjić prolazi po lijevoj strani i sa poludistance pogađa lijepim prizemnim šutem i postiže svoj drugi gol na ovoj utakmici.

Nakon 2 gola u 79. minuti Marijo Mrkonjić dobiva potpuno nepotrebno drugi žuti karton dovodeći utakmicu u neizvjesnost jer je protivnik dao sve na “kartu” napada. Ipak u 81. minuti  Žižak, koji je ušao sa klupe, nakon jednog ubacivanja sa strane varkom se oslobađa svojih čuvara te skoro iz mrtvog kuta vrhom kopačke dovodi Posavinu u vodstvo od 4:2.

Do kraja susreta protivnik napada svim sredstvima, ali obrana Posavine na čelu sa Zlatkom Lujićem i vratarom Begićem uspijeva otkloniti sve opasnosti.

NK Posavina: Begić, Zlatko Lujić, Bačić, Radić, Andrej Piljić, Alen Piljić, Gregorević, Ante Čičak, Lilić, Tokić, Mrkonjić.
Još igrali: Jurakić, Žižak, Gudelj. Trener: Zoran Lujić i pomoćni trener Niko Jurić. Strijelci za Posavinu: Mrkonjić  14. i 54. minuta, Bačić 20. i Žižak 81.minuta.