Detalj su utakmice momčadi Pajda / Foto: Fenix I. Barišić)

Nogometaši Pajda preokretom došli do gostujuće pobjede u Oltenu i vratili se na čelo ljestvice

U devetom prvenstvenom kolu 2. amaterske švicarske lige Interregional – Skupin 5. nogometaši Pajda su u gostima nadoknadili gubitak bodova iz prošlog kola i vratili se na čelo ljestvice s bodom prednosti ispred drugoplasiranog Wettingena.

FC Olten –  NK Pajde Möhlin    1:2 ( 1:0 )

Pajde su u Oltenu otputovale s namjerom da ne smiju izgubiti utakmicu a sve više od tog smatralo se poželjnim ali ne i obveznim. Jer, ipak neočekivani poraz u prošlom kolu na domaćem terenu nije najbolje sjeo ni igračim a ni upravi hrvatske momčadi oja želi osvojiti prvo mjesto i ući bez kvalifikacija u višu ligu.

Plan Pajda u prvih pola sata bo je daleko od ostvarenja. Nakon pola sata igre domaćin je došao do pogotka i vodstva od 1:0. Nakon razgovora trenera s igračima u poluvremenu, Pajde su u drugi dio utakmice ušle odlučnije. U 60. minuti hrvatska momčad dolazi do izednačenja preko   Lazara Dokića. Igrači Pajda su uvidjeli da mogu doći i do pobjede i nastavljaju s napadačkom igrom. I domaćini idu na sve ili ništa i u obrani ostavljaju dosta prostora za brze kontre Pajda.  To se i događa u  80.minuti kada Ajdina Mujagića preokreće rezultat na 1:2. Do kraja utakmice gledatelji su vidjeli jako dobru igru s obje strane u kojoj Pajde ipak zadržavaju vodstvo i dolaze do velika tri boda koja su ih vratila na prvo mjesto na ljestvici. Pajdama je u tome pomogla pobjeda momčadi FC Muri nad  FC Wettingenom od 2:1.Sada Pajde imaju 21 bod, Wetingena  je drugi sa 20 bodova a Muri treći sa 19 bodova.

Sastav NK Pajde Möhlin: Michael Wehrli, Tedi Uvodić, Roman Lehmann (C), Šime Jurica, Dejan Jurkić, Jovan Petrović, Lazar Dokić, Luka Marković, Ergin Mehuljić, Ajdin Mujagić, Mateus Rodrigues Nunes. Pričuve: Thomas Barca, Luka Lopsr, Edvin Rastoder, Wallyson Costa Rocha.  Trener: Dejan Rakitić.  Strijelci : 1:0 u 30. min.Olten, 1: 1  u 60.min. Lazar Dokić, 1:2 u 80.min. Ajdin Mujagić.