Poraz Croatie Zürich u prvoj utakmici prvenstva protiv Blue Stars

NK Croatia ZH – FC Blue Stars 3:5 (2:2)

U prvu prvenstvenu utakmicu Croatia je krenula puna pouzdanja. Prvih petnaestak minuta činilo da će protivnik lako pasti. Croatia je bila dominantna u napadu te po broju udaraca na vrata protivnika. Ali lopta nije htjela u mrežu sve do osme minute kada Dario Perković dovodi hrvatsku momčad u vodstvo od 1:0. U narednih desetak minuta Croatia je ispustila još nekoliko prilika za povećanje vodstva. Ali napadači su neprecizni. A onda šok, gosti iz brzog protunapada poravnavaju rezultat na 1:1. No, u 31′ minuti Croatia dolazi opet u vodstvo preko Ivana Dukića. Nažalost, vodstvo je kratko trajalo. Protivnik koju minutu iza toga ponovno izjednačuje rezultat na 2:2.

Početkom drugog poluvremena Croatia opet dominira, ima veći posjed lopte, napada i puca prema vratima protivnika, ali mreža gostiju se ne trese. U zadnjih petnaestak minuta sve se okreće. Gosti postižu tri pogotka dok Croatia tek jedan, onaj u 87′ minuti kada Danijel Dežić tek uspjeva smanjiti rezultat na 3:5

Hrvatska momčad nikako nije mogla biti zadovoljna jer je igra bila bolja  od rezultata. Croatia je igrala bolje od protivnika. Ali sportska sreća je bila na strani gostiju jer je gotovo svaka lopta upućena prema vratima Croatie ušla u mrežu.

Sastav NK Croatia: M. Čutunić, D. Crnković, N. Novak, A. Jukić, D. Komin, D. Perković, S. Laštro, M. Šišić, I. Dukić, D. Dežić, M. Jelečević. Još je igrao M. Stjepanović. Trener: R. Čurić. Strijelci za Croatiu: 8′ Dario Perković, 31′ Ivan Dukić, 87′ Daniel Dežić

Sljedeće nedjelje 27.08.17 u 12 sati, NK Croatia gostuje kod FC R.Srpske na Juchhofu 2. Hrvatski navijači se nadaju kako će hrvatski igrači biti spremni te da će ubilježiti prvu pobjedu u prvenstvu.