Kapetan Hajduka Dimitru Garčev / Foto: Fenix Magazin

Hajduk Wiesbaden sa maksimalnim učinkom, pao i VfB Westend

SV Hajduk Wiesbaden vs. VfB Westend Wiesbaden | 3:0 (2:0)

Uoči nedjeljne utakmice situacija je bila jasna. Četiri momčadi su u dvije dosadašnje utakmice sezone bile  bez poraza. Dvije od njih su bile upravo momčad Hajduka iz Wiesbadena, ali i VfB Westend, koji je imao bolju gol-razliku od čak 12:2, dok je Hajduk bio na 6:1.

Premda je broj hrvatskih igrača na godišnjim odmorima i dalje podosta visok, trener Žeravica se uzdao u kvalitetnu širinu momčadi, koju u prošloj, uvodnoj sezoni projekta Hajduka još nije imao.

I dok je momčad prošle sezone pred negdje oko 20-30 gledatelja u prosjeku u prvih sedam kola uzela tek jednu jedinu pobjedu, Hajdu sada već drugu domaću utakmicu za redom bilježi brojku od čak sto gledatelja, koji su mogli uživati u sjajnoj izvedbi svojih miljenika, koji su i u trećoj utakmici nove sezone upisali treću pobjedu!

Naputak stručnog stožera je bio u uvodnim minutama prestrašiti do tad vodeću momčad lige visokim presingom, koji je već u trećoj minuti urodio plodom. Ove sezone novopridošli Tomislav Badrov, koji se sjajno uklopio u momčad, upisuje novu asistenciju, dodavši loptu kapetanu Dimitru Garčevu, koji u svojoj maniri rutinski trese suparničku mrežu za 1:0 Hajduka!

Nizale su se šanse Hajduka do 37. minute, kada je ponovno proradila sjajna linija Badrov-Garčev. Badrov dodaje na sredini terena loptu Garčevu, koji se individualno probija kroz protivničku obranu, sam izlazi na golmana, te loptu preko istoga rutinski prebacuje za apsolutno zasluženih 2:0 Hajduka! Mogao je Hajduk i preko Stojanovića, Tropšeka i Garčeva doći do jasnijeg rezultata, ali na žalost protivnička mreža ostaje netaknuta.

Hajduk u drugo poluvrijeme ulazi još ofanzivnije te niže prilike za povećanje rezultata. I dok je hrvatska momčad nizala šanse, gosti pokušavaju dugim loptama ugroziti vrata Ivkovića, koji je ipak i u ovoj domaćoj utakmici ostao bez primljenog pogotka zahvaljujući sjajnoj izvedbi defenzive! Sarić i Asenov ispred obrambene linije nisu protivniku dali niti malo prostora, dok su Črljenec i Petko u srednjoj liniji, kao i Komušanac i Novak na bekovskim pozicijama odradili fantastičan posao!

U 69. minuti onda konačno Hajduk postiže pogodak za 3:0, kada kapetan Garčev ovoga puta poslužuje Badrova. Rezultat je mogao biti i veći, šta svjedoči dobrim fizičkim predispozicijama wiesbadenskog Hajduka u uvodu ove sezone!

Zanimljiv je i podatak, da je ova pobjeda Hajduku deveta domaća utakmica u nizu bez poraza. Isto tako se Hajduk na tablici nalazi na drugom mjestu, s istim bodovnim učinkom sa još dvije momčadi.

U tri utakmice je Hajduk primio do sada samo jedan jedini pogodak.

Sastav Hajduka: Ivković-Komušanac, Petko, Črljenec, Novak – Sarić, Asenov – Stojanović (od 46. Radev), Badrov, Tropšek(od 85. Tomić) – Garčev. Strijelci za Hajduk Dimitar Garčev 2 i Tomislav Badrov 1

U sljedećem kolu hrvatska momčad putuje u goste albanskoj momčadi, koja je također bez izgubljenog boda na trećem mjestu!

SV Hajduk Wiesbaden II vs. VfB Westend Wiesbaden II | 2:4 (0:1)

Druga momčad Hajduka u drugoj utakmici prvenstva na žalost ponovno nije uspjela upisati bodove. Zbog velikog broja igrača na godišnjim odmorima, druga momčad i u ovoj utakmici morala odraditi jedno poluvrijeme s jednim igračem manje na terenu. Sastav Hajduka II: A. Asenov – Sabo, Dragun, Duvnjak, Menges – Stein, I. Briševac, Ž. Novak, Congiu, Softić – Tomić. Strijelci za Hajduk su bili Danijel Tomić i Devin Stein.