U zadnjim minutama utakmice Croatia Bietigheim postigla dva pogotka i izvukla bod kod Riexingena

SGM Riexingen-NK Croatia Bietigheim 2:2 (1:0)

U prvu prvenstvenu utakmicu Bezirkslige Enz/Murr, Croatia Bietigheim ušla je samouvjereno, gubila sa 2:0 da bi u zadnjih deset minuta uspjela izjednačiti rezultat i osvojiti bod u gostima protiv momčadi SGM Riexingen. Nakon uspješnih pripremnih utakmica, u kojima je hrvatska momčad imala pet pobjeda uz samo jedan poraz, igrači s hrvatskim grbom na dresovima imali su početnim minutama znatnu terensku premoć.

Već nakon samo četrdesetak sekundi Ermal, kasnije veoma agilni igrač Croatije, oslobađa se svojih pratitelja i sa 16 metara iskosa pogađa samo vratnicu protivničkog gola. Hrvati i dalje pritišču ali ne iskorištaju svoje prilike. Nakon početnog pritiska Croatije, SGM Riexingen u 5. minuti iz kontranapada dolazi do pogotka nakon velike pogreške obrane Croatije. Vodstvo od 1:0 dalo je krrila domaćinima koji sve više opsjedaju vrata Croatije. Raspoloženi vratar Croatije je siguran je i znalački ukroćuje sve napade domaćina. Croatia se lagano oporavljala, stvoreno je i nekoliko prilika za izjednačenje ali realizacija Hrvata je bila na mizernoj razini.

U drugom poluvremena izmjenjivali su se napadi s obje strane. Riexingen je želio više, ali Croatia je stabilizirala svoju igru. Kad su se hrvatski navijači ponadali izjednačenju događa se greška u 68. minuti kod pokušaja namještanja zaleđa. To domaćini znalački koriste i rezultat je 2:0.

Croatia tada kreće na sve ili ništa. Raspoloženi Benjamin Rehm, koji je u 63. minuti ušao u igru umjesto Stipe Rodine, nosi svoju momčad. Rehm najprije u 80. minuti smanjuje rezultat na 2:1 da bi u 86. minuti postigao još jedan zgoditak za izjednačenje. U zadnjim minutama igra se napadački i dosta oštro s obje strane. Croatia grčevito brani svoja vrata, pa i nedopuštenim startovima. Nakoj šest žutih kartona, igrač Croatije u zadnjoj minuti dobiva i žuto-crveni karton. No, rezultat se više nije mijenjao. Trener Croatije Georg Carter pohvalio je igru i zalaganje svoje momčadi, pogotovo u drugom dijelu utakmice.

Sljeću utakmicu Croatia igra doma u Metternzimmernu protim momčadi TSV Eltingen. Susret se igra u nedjelju 27. kolovoza u 15. sati.