I bez 12 igrača iz prve momčadi Croatia Bochum nije izgledala loše u 2-0 porazu kod Weitmara

Iz godine u godinu hrvatskim klubovima se ponavlja ista slika na početku jesenskog dijela prvenstva. Zbog nedostatka igrača, koji su na godišnjim odmorima u domovini, jedva se uspije sastaviti kakav-takav sastav za utakmicu. Tako je bilo i u nedjelju sa Croatijom iz Bochuma kojoj je za tu utakmicu nedostajalo čak 12 igrača. Obzirom na okolnosti, doživljeni  poraz od svega 2:0 u gostima kod BW Weitmar 09 i nije tako loš.

Iako je Croatia jedva skupila 11 igrača, njena predstava na terenu i nije izgledalo tako loše. Početak utakmice je pripao domaćinu koji je napravio pritisak prema golu Croatie. Nakon desetak minuta domaćini su iskoristili jednu gužvu u šesnaestercu i došli su u vodstvo od 1:0. Incijativa domaćina je trajala sve do sredine prvog dijela kada su se igrači Croatie sredili i krenuli malo odlučnije prema naprijed. Do poluvremena su uspjeli kontrolirat igru ali bez konkretnih prilika tako da je rezultat  ostao nepromjenjen.

U drugom dijelu Croatia je potpuno preuzela kontroli igre te stvorila nekoliko poluprilika ali bez dovoljno koncetracije u samoj završnici. Kako je igra tekla prema završnici tako su igrači Croatie sve više napadali a domaćini vrebali priliku iz kontranapada. Jednu takvu su napravili u zadnjoj minuti utakmice povisivši rezultat na konačnih 2:0.

Za Croatiu su igrali: Pavlović, Kvasina, Grmača, Parić, Weiß, An.Topalović, Miletić, Tadić, Zakaria, Kristić, Al.Topalović.

U sljedećem kolu, koje se igra 28.kolovoza, Croatia na domaćem terenu  dočekuje Kurdistan CF. Početak utakmice je u 15 sati.