Danijel Koturić, Anto Pejić i Mario Pejić /Foto:Danijel Pavić -Fenix Magazin

Pod vodstvom novog trenera Madžarevića i na krilima trostrukog strijelca Pejića Posavina Frankfurt slavila sa 4:1

FC Posavina Frankfurt – TSG 51 FFM  4:1 (2:0)

Pred oko 200 gledatelja Posavina Frankfurt ubilježila je u nedjelju popodne uvjerljivu pobjedu od 4:1 nad momčadi TSG-a. Bila je to prva utakmica pod vodstvom novog trenera Marijana Madžarevića i njegova pomoćnika ( i igrača) Ante Pejića. Odlukom uprave, nekadašnji igrač i trener druge momčadi Posavine Madžarević u srijedu je preuzeo dužnost od dosadašnjeg trenera Ivu Perišića. Promjena je napravljena nakon loše igre i visokog poraza od Croatije Frankfurt prošle nedjelje na gostovanju u Heddernheimu.

Odmah od početka utakmice protiv TSG-a na terenu su se dale uočiti  promjene u igri koje je napravio novi trener Marijan Madžarević. Igrači su bili postavljeni na njihove prirodne pozicije i Posavina je potpuno drugačije ušla u utakmicu nego prije tjedan dana protiv Croatije.

Posavija je krenula silovito, pritiskajući goste na njihovu polovicu terena. Redale su se prilike Posavine a prvu je iskoristio Anto Pejić u 23. minuti. U 45. minuti isti igrač povećava vodstvo hrvatske momčadi na 2:0. Na poluvrijeme se otišlo mirnije i s dosta samopouzdanja za nastavak utakmice.

Nakon poluvremena Posavina je još malo pojačala tempo. Zadnja crta obrane Posavine je funkcionirala posve sigurno a u napadu hrvatski igrači su stvarali ogromne probleme gostujućem vrataru. Izuzetno rasoloženi Anto Pejić u 57. minuti se iskazao i kao odličan dodavač kada upošljava Stjepana Piljića koji lako zabija za 3:0.

Mora se istaknuti kako je Pejic imao fenomenalan. On je bio motor momčadi Posavine a odličnu igru okrunio je u 66. minuti svojim trećim zgoditkom za vodstvo od 4:0.

Gosti su ublažili poraz u 84. minuti smanjivši na konačnih 4:1. Nakon sučeva zvižduka uslijedilo je slavlje igrača i navijača koji su u velikom broju došli bodriti svoju Posavinu koja se s nova tri boda popela na 11. mjesto na ljestvici.

Sastav Posavine: Dario Iljazović – Mario Pejić (od 88. Luka Lukes), Ivan Vučkovic, Saša Čančarević, Marin Bago – Dragan Budimir (od 81. Marko Kalajica), Ante Peko (C), Anto Pejić, Stjepan Piljić (od 73. Miro Barnjak), Mato Djukić – Danijel Koturić. Rezervni vratar: Danijel Pavic

Iduću utakmicu prva momčad Posavine igra u gostima kod SC Weißblau Ffm u četvrtak 28. rujna u 20,00 sati. Adresa igrališta je: Holzhecke 16 / Sanhöfer Wiesen,  Frankfurt/Niederrad).