POBJEDA ZA VUKOVAR: Croatia Mannheim slavila s 4:0 u posljednjoj domaćoj utakmici prvog dijela sezone

Nakon dva uzastopna neriješena rezultata, Croatia Mannheim je ponovno pronašla pobjedničku stazu. U posljednoj ovojesenskoj utakmici na svom terenu, Croatia je zasluženo slavila 4:0 pobjedu nad SG Hohensachsenom.

SG Croatia Mannheim – SG Hohensachsen 4:0 (2:0)

Po hladnom vremenu hrvatska momčad je od početka djelovala kao da je postigla radnu temperaturu. U utakmicu se ušlo čvrsto i djelovali su od početka kao znatno bolja momčad.

Ipak, gosti u 10. minuti dolaze do prve sto postotne prilike. Daniel Hofbauer se našao sam ispred gola Croatije, no vratar Kristian Kobas čudesno brani udarac i time zadržava nulu. Samo četiri minute kasnije Pavo Božić nakon sjajne asistencije kapetana Tomislava Cvitanovića pogađa “malu mrežicu” i dovodi hrvatsku momčad u vodstvo od 1:0. Ni puni minut kasnije Croatia preko Vinka Omerovića povećava rezultat na 2:0. Nakon što su gosti krenuli s centra, Miljenko Mrkonjić odmah napada zadnjeg braniča gostiju kojem uzima loptu i šalje je do Omerovića koji je znalački, ispod vratara, sprema u mrežu.

Miljenko Mrkonjić (plavi dres) / Foto: Fenix

U drugom poluvremenu Croatia ima veći posjed lopte i ne dozvoljava protivniku da se vrati u utakmicu. Od 60. minute trener gostiju mijenja formaciju ne bi li s više napadača došao do priključka. No, u 64. minuti Miljenko Mrkonjić, nakon preciznog centaršuta Stjepana Akmačića, udarcem glavom sprema loptu u malu mrežicu. Konačni rezultat utakmice postavlja Patrick Guenbu nakon što ga je Matej Katava pronašao preciznim dodavanjem u brzoj kontri.

Croatia Mannheim: 1 Kristian Kobaš, 2Pavo Božić, 3 Stjepan Akmacic,  4 Davor Rajić, 5 Mamadou Diallo, 6 Tomislav Cvitanović, Robert Vrboš(Od 73.Zoran Grbavac), 8 Matej Katava (od 81. Tomislav Brnić, 9 Mateo Džijan, 10 Vinko Omerović (od 69.  Patrick Guenbu), 11 Miljenko Mrkonjić (od 75. Dumitru Bradatanu).

Izjave nakon utakmice

Davor Rajić (igrač): Drago mi je da smo pozitivnim rezultatom zaključili ovu godinu na domaćem terenu. Navijači su to zaslužili i svaka im čast da su pod ovakvim uvjetima došli nas gledati. Meni kao stoperu je naravno također posebno drago da nismo primili nijedan pogodak. Nakon dva neriješena rezultata, danas nam je baš bilo bitno da se oprostimo pobjedom na domaćem terenu. Jako sam ponosan na svoje suigrače. I u pobjedama i u porazima krasi nas jedno zajedništvo. Atmosfera u momčadi je baš super i jedva čekam prvu domaću utakmicu u 2020. godini.

Miljenko Mrkonjić (igrač): Presretan sam zbog ove pobjede i svog zgoditka kojeg posvećujem svim hrvatskim žrtvama Vukovara i obrambenog Domovinskog rata. Na svaku obljetnicu u mjesecu studenom misli mi lete Gradu Heroju i osjećam, kao i svi Hrvati, dužno poštovanje prema svima hrvatskim žrtvama koji su ugradili živote u temelje Domovine. Osobno ne gajim nikakvu mržnju, a vjerujem kako bi to trebalo biti normalno i za nadolazeće generacije. Bog nam je dao ljubav, a ne mržnju. No ipak, ovu našu slobodu su naši hrvatski branitelji platili životom i ne daj Bože da ikada zaboravimo žrtvu koju su oni podnijeli. Zahvaljujući njima mi Hrvati danas ponosno možemo nositi ime Croatia, a to je činjenica koja me kao igrača i čovjeka jako raduje.

Dragan Lukić (predsjednik kluba): Super završetak prvog dijela sezone. Mi se iz dana u dan trudimo za dobru atmosferu u klubu i raduje me kad vidim kakvu dobru i discipliniranu momčad imamo. Naši igrači su već nekoliko puta u sezoni sačuvali mrežu i dobili manje od dva žuta kartona na utakmici. Na dobrom smo putu i nadam se da ćemo zajedničkim snagama i dalje koračiti putem uspjeha. Ciljeva u sportskom smislu naravno ima, ali u prvom planu mi je osobno da klub kao klub raste i da Croatia bude ponos svih Hrvata u Mannheimu. Osjećamo kako nedjeljom sve više ljudi pronalazi put do našeg stadiona. Nadam se da će nas u 2020. godini bit još više. Lijepo je kad pridonosimo tome da se Hrvati u Mannheimu međusobno druže i drže zajedno.