Momčad Croatije Zürich / Foto: Fenix (I. Barišić)

Pobjeda Croatije Zürich u zadnjem kolu jesenskog dijele prvenstva – Marko Prskalo trostruki strijelac

U jubilarnoj godini u kojoj je proslavila 50 godina postojanja, Croatia Zürich na kraju jesenskog dijela prvenstva nije ostvarila očekivani rezultat. Hrvatska momčad kotira kao jak trećeligaš i mjesto joj je u samom vrhu ljestvice.

FC Kosova II –  NK Croatia Zürich 2:6 (1:3)

Iako je u nedjelju, u zadnjem kolu ostvarila visoku pobjedu od 6:2 u gostima nad momčadi FC Kosova II, hrvatska momčad je zauzela tek 7. mjesto na ljestvici sa samo 11 bodova, što je 19 bodova zaostatka za jesenskim prvakom FC  Wiedikon koji je osvojio 30 bodova.

Marko Prskalo, strijelac tri zgoditka za Croatiju ZH / Foto: Fenix /

Nedjeljna utakmica bila je jedna od najboljih izdanja Croatije u ovom dijelu prvenstva. Hrvati su dobro otvorili utakmicu golom Luke Lapende već u 3. minuti  za vodstvo od 0:1. Croatia nije se ni sredila a već su domaćini uspjeli izjednačiti u 5 minuti na 1:1.

To nije puno poremetilo momčad igrača i trenera Stanislava Blažanovića.

U 15. minuti Marko Prskalo postiže zgoditak za vodstvo od 1:2. Desetak minuta kasnije, Luka Lapenda postiže svoj drugi gol na utakmici za 1:3.

Drugi dio utakmice gledatelji su mogli vidjeti dominaciju Croatie. Iz jedne lijepe akcije Stanislav Blažanović postiže pogodak u 61. minuta za 1:4.

Tada na scenu ponovno stupa mladi Marko Prskalo koji u 76 minuti postiže svoj drugi zgoditak za 1:5. Nakon što su Kosovari uspjeli smanjiti na 2:5,  konačni rezultat od 2:6 u 86. minuti postavlja Marko Prskalo. Bio je to treći zgoditak mladog napadača Croatije.

Sastav Croatia ZH: F.Dukić, D. Komin, I. Dukić, I. Knežević, N.Petrlić, M.Karimović, M.Prskalo, D.Perković, S.Blažanović, K. Krstić, L. Lapenda. Još su igrali: H. Pavić, M. Šestan, S. Lastro. Trener-igrač: Stanislav Blažanović.