lokomotiva hajduk
Lokomotiva-Hajduk / Foto: Hina

OSTAJU NA VRHU LJESTVICE: Hajduk uzeo bod u Zagrebu i nastavlja utrku neporažen nakon serije pobjeda

U prvoj utakmici 18. kola HNL-a Lokomotiva i Hajduk su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici igrali 1-1 (1-0).

Domaće je u vodstvo doveo Silvio Goričan (25), a izjednačio je Yassine Benrahou (75).

Prvo poluvrijeme donijelo je obostrano otvorenu igru koja je rezultirala s barem pet izglednih prilika za pogodak s obje strane u prvih pola sata, ali mreža se tresla samo jednom. Najzaslužniji za to bili su vratari, Čavlina s jedne, odnosno Lučić s druge strane.

Prvi se bravuroznom intervencijom iskazao Lučić koji je u 5. minuti zaustavio snažan udarac Goričana koji je izašao sam pred njega. Samo šest minuta potom Čavlina je uzvratio nakon što je blokirao pokušaj Pukštasa s pet metara nakon prodora i prizemne lopte Dajakua.

Do prednosti je Lokomotiva stigla u 25. minuti, Mudražija je ubacio s desne strane, a Goričan se pravovremeno ubacio iza leđa gostujućih stopera te glavom matirao Lučića.

Odmah nakon što se krenulo s centra Hajduk je imao izvrsnu priliku za poravnanje, Sahiti je dobio loptu na desnom krilu i ubacio prizemnu loptu na peterac gdje je natrčao Livaja, ali Čavlina je još jednom sjajno reagirao.

U drugom poluvremenu Lokomotiva se ograničila na čuvanje prednosti, a takav je pristup rezultirao stalnim pritiskom Hajduka koji je donio i poravnanje u 75. minuti. Uremović je sa sredine igrališta uputio “balon” u domaći kazneni prostor, na loptu su skakali Livaja i Živković, ona je pogodila obojicu u glavu te pala pred noge Benrahoua koji je preciznim udarcem sa 10-ak metara uspio pogoditi mrežu.

Mogao je u samoj završnici Benrahou donijeti i sva tri boda Hajduku, ali njegov volej sa 13 metara na početku sudačke nadoknade zaustavio je Čavlina.

Za vodeći Hajduk ovo je prvi remi u ovom prvenstvu, nakon 13 pobjeda i četiri poraza, dok je Lokomotiva momčad s najviše neodlučenih rezultata u HNL-u, ovo joj je bila deveta podjela bodova.

Hajduk je na vrhu ljestvice sa 40 bodova, osam više uz dvije utakmice više od druge Rijeke, a 10 višeuz tri utakmice više od trećeg Dinama, dok je Lokomotiva šesta sa 18 bodova, jednim više od sedmog Varaždina, osme Istre 1961 i devetog Slavena Belupa, dok je na dnu Rudeš sa samo četiri boda.