Arhivska snimka Hajduka Wiesbaden iz 2018. godine / Foto: Fenix

Odličan start Hajduka Wiesbaden u nastavku prvenstva Kreislige Wiesbaden

Prošli tjedan Hajduk iz Wiesbadena je uknjižio prva tri boda bez da su igrači oznojli dresove. Zbog promjena u stručnom stožeru, portugalska momčad je otkazala utakmicu i Hajduk je za zelenim stolom upisao rezultat od 3:0.

U drugoj prvenstvenoj utakmici hrvatska momčad iz Wiesbadena je prvu snažnu provjeru kod španjolske momčadi CD Espanol Wiesbaden, s kojom su utakmice uvijek znale biti jako neugodne.

Zbog neigranjem nekoliko prvotimaca, Hajduk je u utakmicu protiv Espanola ušao s čak pet novih igrača. Od njih su se dvojica odmah upisala u listu strijelaca. Ruski napadač Sergej Herman je bio strijelac iz slobodnog udarca za 0:1, dok je Ante Terzić, Hajdukovo veliko pojačanje iz Omiša, zabio zgoditak također iz slobodnog udarca ali sa 25 metara udaljenosti za 0:2. Terzić je znalački neobranjivim udarcem zacementirao loptu u sami gornji lijevi kut španjolskog gola.

Pri samom kraju utakmice loši sudac je izgubio kontrolu nad igrom, te pokazuje Radku Radevu crveni karton za navodno pregrubi start kojeg je samo on vidio. Nakon toga njemački sudac poklanja domaćinima jedanaesterac u šestoj(!) minuti sudačke nadoknade zbog navodnog igranja rukom jednog od hrvatskih stopera.

Nakon uspješno realiziranog kaznenog udarca od strane domaćina, sudac je još produžio igru za četiri minuta. Španjolci su tada na dar od suca dobili slobodan udarac sa 20 metara ali je srećom po Hajduk lopta završila na živom zidu, tako da sudac nakon 10 minuta nadoknade označio kraj utakmice. Hajduk je tako uzeo još tri boda u vrlo važnoj pobjedi u pohodu na prvo mjesto!

U tom pohodu Hajduk očekuje puno od Omišanin Ante Terzić da svojim iskustvom (igrao između ostalih i za bečki Rapid II i mađarski Videoton II a potom u Wiesbadenu igrao za Hellasom s kojim je osvojio titulu prvaka Kreisoberlige). U Hajduk je stigao s ciljem osvojanja titulu prvaka Kreislige B, što će se, svi se u Wiesbaden nadaju, i ostvariti.

Sastav Hajduka: 01. Nikola Jurić, 02. Petar Bratim, 04. Ante Terzić, 05. Robert Parlov, 07. Radko Radev, 09. Dimitar Garchev, 10. Žarko Asenov, 11. Josip Jurić, 13. Damjan Briševac, 17. Čedo Todevski, 21. Ivan Orlović. Još su igrali: 03. Mateo Krišto, 12. Danijel Tomić, 19. Marko Klišić i 20. Sergej Herman