Hamburg / Foto: Fenix (A.Tarabarić)

OD SUBOTE: U jednoj njemačkoj saveznoj državi popuštaju mjere, stanovnici mogu u klubove i na stadione bez maske ali uz 2G pravilo

Vlasti u Hamburgu najavljuju popuštanje mjera pa čak i 2G pravila i to od subote.

 

Prema pisanju njemačkih medija, od subote navijači mogu ponovno ući na nogometni stadion bez maske ali pod 2G pravilom, odnosno da su cijepljeni ili su preboljeli koronu. Broj mjesta na stadionu nije ograničen što znači da gledatelji na stadion mogu doći u onolikom broju u kolikom su mogli i prije pandemije koronavirusa.

– Cijepljeni i oni koji su koronu preboljeli moći će u subotu plesati u hamburškim klubovima bez maske – rekla je u utorak zamjenica glasnogovornice Senata Julia Offen.

Odgovarajuća prilagodba Pravilnika o zaštiti od korone, u kojoj zahtjev za maskom i ograničenja kapaciteta u uvjetima 2G više nisu potrebni, se  uređuje i stupit će na snagu u subotu, od ponoći.

Popuštanje 2G pravila

Nadalje, Senat je odlučio da 12 do 17-godišnjaci koji nisu cijepljeni mogu sudjelovati u 2G događajima “do daljnjeg”.

Hamburg je prva savezna država koja je krajem kolovoza uvela model 2G pravilo. U skladu s tim, organizatori mogu sami odlučiti hoće li pustiti samo cijepljene i rekonvalescentne osobe, koje su tada izuzete od mnogih ograničenja zbog korone. Između ostalih, restorani, pubovi, kina, kazališta, muzeji i zoološki vrtovi sada mogu ponovno u potpunosti koristiti svoje sadržaje.

Fenix-magazin/MD/

Povezano

VODSTVO DVAJU HDZ-a U DUBROVNIKU: Zajednička potpora europskim integracijama BiH i ustavnoj ravnopravnosti Hrvata
Kazne od 726 eura su moguće u Austriji (ILUSTRACIJA)/ Foto: Anadolu
VRUĆINA TOPI ASFALT NA NJEMAČKIM CESTAMA: Zbog opasnih oštećenja potpuno zatvorena autocesta A2
ŽELJANA ZOVKO: Brže obrambene inovacije, prilika i za hrvatske tvrtke i institute
ČOVIĆ I FILIPOVIĆ U TOMISLAVGRADU: Povezivanje lokalnih tema i političkih prioriteta u središtu sastanka
RIJEKE LJUDI PREPLAVILE MEĐUGORJE NA 45. OBLJETNICU: Deseci tisuća hodočasnika i snažne poruke s oltara
Frankfurt (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (MD)
DRŽE I DO 10.000 EURA: Nijemci masovno gube novac čuvajući ga na tekućim računima