NK Croatia Bietigheim-SpVgg Besigheim 2:0 (2:0)

Adin RibicIgralište u Metterzimmernu, Sudac: Kneule. Gledatelja: 140

Strijelci za Croatiu: Dlabal i Sabljo

NK Croatia Bietigheim: Pavić, Dlabal, Yilmaz, Povataj, Galović V., Zorko, Wolf, Cervone, Steiner, Sabljo, Ribić. (Blandini, Grubešić, Schulz)

NK Croatia Bietigheim teže je nego što se očekivalo odradila okršaj protiv protivnika koji je zapravo trebao biti lagan zalogaj, ako se gleda na različitost kvalitete kojom raspolažu obje momčadi. Predzadnji na tablici stvarao je velike muke domaćinima. Za to su se u velikoj mjeri pobrinuli i Hrvati koji su nepotrebnim dugim loptama davali prilike susjedima iz Besigheima da svojim kontrama sve češče ugoržavaju vratara Pavića, koji je uspješno zamijenio bolesnog Letteriella. Pavić je bio taj koji je u dva navrata morao spašavati svoje igrače u neugodnim situacijama.Bez glave i repa (2)

Na gol se čekalo četrdesetak minuta, kada je Cervone nakon jednog prodora bio srušen u kaznenom prostoru. Najstrožu kaznu neprecizno izvodi Sabljo, a na odbijenu loptu od protivničkog golmana (Hrvata u klubu SpVgg-a) najbolje se snalazi Dlabal i dovodi niskim preciznim udarcem domačina u vodstvo od 1:0.

Bez glave i repaNa 2:0 povisuje Sabljo lijepo poslužen od Mihaela Zorka u zadnjim sekundama prvog poluvremena.

Drugo je poluvrijeme proteklo u znaku prvog. NK Croatia ima više od igre, stvaraju se neke prilike, no plod nikako da se ubere.

U nekoliko navrata se činilo da će se rezultat mijenjati u korist domaćina, ali protivnički je vratar uvijek uspješno reagirao. Zorko, Yilmaz i Sabljo su još pogađali vratnice i na tome je ostalo do kraja susreta. Rezultat je ipak realan. Croatia i dalje zauzima drugo mjesto na tablici bod iza SV Walheima, i još uvijek je ostala jedina neporažena momčad lige.

Sljedeću utakmicu Croatia igra u nedjelju 10.studenog u 12.45 sati u Nußdorfu kod trećeeplasirane momčadi lige.

Text i snimke: Antun Igrec