Croatia Frankfurt prošla i treće kolo njemačkog kupa – Posavina Frankfurt ispala od Seckbacha

Croatia Frankfurt – VFR Bockenheim 10:1 (6:1)

Posavina Frankfurt – FG Seckbach 1:3 (0:0)

IMG_2428
Filip Lovrić sa petorostrukim strijelcem Mariom Lažetom

U trećem kolu njemačkog kupa (Kreispokal Frankfurt), Croatia Frankfurt je napravila još jedno veliko iznenađenje. Nakon izbacivanja srpske momčadi Tempo u drugom kolu, u srijedu uvečer je sa visokih 10:1 pobjeđena momčad VFR Bockenheima, koja igra jednu ligu više nego Croatia.

Junak utakmice bio je petorostruki strijelac Mario Lažeta. Bio je to njegov osmi zgoditak utakmicama kupa, dok je u prvenstvu kapetan Croatije ove sezone postigao 16 zgoditaka. Odličnu igru u dresu Croatie pružio je i Miro Drlje, strijelac dvaju zgoditaka te centarfor Croatie Ivan Hrskanović, koji je također postigao dva zgoditka.

IMG_0997
Croatia Frankfurt

Zanimljivo je da su svi zgoditci Croatie postignutih iz izrađenih akcija. Najlješi zgoditak na utakmici postigao je Kristijan Tomić udarcem glavom nakon odličnog ubacivanja Filipa Lovrića, koji je tri puta bio dodavač za zgoditke Croatie.

Ono što u zadnjoj prvenstvenoj utakmici protiv Heddernheima nije ulazilo u mrežu, večeras se vratilo igračima Croatije. Gotovo sve prilike Croatije su realizirane, što se dosad rijetko događalo.

Tako je uz dobru igru i zalaganje, i sreća je bila na strani Croatije.

Nažalost, to se ne može reći i za utakmicu drugog hrvatskog predstavnika u kupu, za momčad FC Posavine Frankfurt.

IMG_2522
Momčad Posavine Frankfurt

U tvrdoj utakmici protiv FG Seckbacha, momčadi koja nastupa u dvije klase višoj ligi, Posavljaci su se pošteno borili ali im sreća večeras nije bila naklonjena protiv jakog protivnika koji je sveukupno ipak zasluzeno otišao dalje.. Iako su domaćini iz Posavine poveli sa 1:0 u 58. min preko Stjepana Piljića, minutu kasnije gosti su izjednačili preko Hrvata u redovima Seckbacha Juliana Horvatinovića. Tri minute nakon toga obrana Posavine ponovo popušta i to je bilo 1:2 za iskusne goste koji u zadnjoj minuti zabijaju za konačnih 1:3.

Možda više sreće protiv FG Seckbacha u četvrtom kolu Kreispokala Frankfurt bude imala Croatia Frankfurt, koja na svom terenu upravo dočekuje tu njemačku momčad. Tako se Croatiji pruža prigode za sportsku osvetu Seckbachu zbog poraza hrvatske Posavine.

Croatia: Jukić, Šandrk, Bešlić (od 46. min Puljić), Lovrić, Zubac (od 27. min Kiseli), Andrić, Mihaljević, Bračić, Lažeta, Hrskanović(od 41. min Tomić) i Drlje.