Oslabljena Croatia Mainz nesretno izgubila u najboljoj utakmici sezone

SV Fidelia Ockenheim vs. HNK Croatia Mainz 3:2 (1:0)

croatia 1 (2)3
Arhivska slika Croatie Mainz

U 14. kolu Croatia Mainz je, zbog problema rasvjete na domaćem terenu, po 12. put gostovala. Ovaj put u Ockenheimu gdje je hrvatska momčad, nakon prethodnih poraza protiv dviju prvoplasiranih momčadi, ponovno nezasluženo izgubila. Iako oslabljena, zbog kažnjenih, bolesnih ili ozljeđenih igrača, i sa tek 12. igrača, Croatia je u Ockenheim pružili najbolju igru ove sezone.

Već su počeci utakmice naznačili, da se radi o dvije iznimno kvalitetne momčadi. U tri navrata igrači hrvatske momčadi bili su u stopostotnim prilikama ali je domaći vratar izvanredno reagirao. U 35. minuti kod najveće prilike Croatije, sudac je vidio zaleđe. Ujeku napada Croatije domaćini su iskoristili jednu neopreznost u hrvatskoj obrani i ispucanu loptu u šesnaesterac Croatije pospremaju u mrežu dotad raspoloženog Temimovića. Šteta da hrvatski napadači nisu u prvom poluvremenu svoju sjajnu igru okrunili pogodkom

U nastavku utakmice, u kojem Badrov mijenja dobrog Breščanovića, protivnički branić ruši Badrova u šesnaestercu. Slabi sudac ne može a da ne svira najstrožu kaznu za Croatiju koja na žalost ostaje neiskorištena. Ali zato domaćini u 69. min realiziraju još jednu svoju “slučajnu” priliku i nezasluženo dolaze do vodstva od 2:0. Da bi stvari bile još gore, protivnik samo minutu kasnije koristi traumatičnu šok-fazu i zbija za gotovo nerealnih 3:0.

Ipak, Croatia se nije predala te u 80. minuti smanjuje rezultat preko Kolaka nakon odlične duge lopte Badrova. Dvije minute kasnije Ursić zabija nakon što Živko na desnoj strani ostavlja iza sebe dva-tri protivnička igrača i centrira u šesnaesterac. Ursić loptu iz prve neobranjivo šalje iza leđa vratara domaćina. Croatia je za izjednačenje imala i u zadnjoj minuti kada vratar domaćina odlično reagira u situaciji jedan na jedan i zassluženo postaje junak utakmice.

Na kraju ostaje žaliti što najkvalitetnija utakmica Croatije u dosadašnjoj sezoni nije na kraju nagrađena bar jednim bodom.

Croatia: Temimović – Horvatić, Žeravica, Pušić, Toto – Wirbelauer, Dujmović – Živko, Ursić, Breščanović – Kolak. Od 46. min Tomislav Badrov je ušao umjesto Petra Breščanovića.

Priliku za popravak Croatia ima već sutra (utorak, 04.studenog) u 19:30 sati kada igra novu gostujuću utakmicu 2014. godine u Jugenheimu. Protiv posljednje momčadi lige Croatia bi morala upisati nova tri boda..