Detalj s utakmice Croatia - Concordia / Foto:Fenix (SIM)

DRUGI UZASTOPNI PORAZ CROATIJE: Hrvatska momčad iz Frankfurta doživjela težak poraz na domaćem terenu u Heddernheimu

Momčad Croatije doživjela je u nedjelju i drugi poraz zaredom od momčadi koja se bori za ostanak u Kreisligi Frankfurt u kojoj hrvatska momčad drži četvrto mjesto.

FC Croatia Frankfurt – Concordia Eschersheim 2:5 (0:3)

Prvih desetak minuta Croatia je imala igru i dominirala. Nakon tog gosti iz susjednog Eschersheima se oslobađaju pritiska i sve opasnije ugrožavaju vrata Petra Bešlića koji je zbog izostanka obaju vratara morao stati među vratnice.

Detalj s utakmice Croatia – Concordia / Foto:Fenix (SIM)

Concordia u 20.minuti dolazi u vodstvo nakon nepotrebnog prekršaja u šesnaestercu kada sudac opravdano pokazuje na bijelu točku. Taj pogodak kao da je ohrabrio gostujuću momčad koja do kraja prvog poluvremena još dva puta trese mrežu Croatije nakon početničkih grešaka obrane hrvatske momčadi.

Nastavak drugog poluvremena nastavljen je nepovezanom igrom Croatije te agresivnom igrom igrača Croatije koji u 51. minuti iz drugog kaznenog udarca dolaze u vodstvo od 4:0.  Nakon što su gosti u 51. minuti postigli novi pogodak za vodstvo od 5:0 uslijedila su oštra negodovanja navijača Croatije i oštre kritike na nezalaganje i neborbenost igrača domaće momčadi.

To kao da je djelovale na momčad Croatije koja se budi i boljom igrom prisiljava momčad gostiju na povlačenje u svoj šesnaesterac. Croatija u tom razdoblju zabija dva pogotka, najprije u 64. pogotkom Gavrana na dodavanje Štrljića za smanjenje rezultata na 1:5, a onda u 77 minuti Štrljić smanjuje rezultat na 2:5. No, ta dva ljeska nisu bila dovoljna za potpuni preokret hrvatske momčadi u igru.

Pobjeda druge momčadi Croatije

FC Croatia II – Heisenrath Goldstein II 2:1 (0:0)

Sastav Croatije: Novokmet, Bošnjak, Marin Ladan, Vučković, Štrljić, Tkalčević, Keleva, Baotić, Kralj,  Ivošećvić, Livajić. Još su igrali: Gušić, Bračić, Periša. Strijelci za Croatiju Ivošević (55.min) i Vučković (78. min).

Sljedeća utakmica prva momčad Croatije igra u nedjelju, 5. svibnja protiv momčadi FV Hausena. Adresa igrališta je: Hausener Obergasse 5, 60488 Frankfurt na Majni. Druga momčad Croatije je slobodna.