Josip Brekalo u hrvatskom dresu / Foto: Hina

NJEMAČKI KUP (DFB): Eintracht Frankfurt ispao od trećeligaša Waldhof Mannheim Domnika Martinovića, Brekalov Wolfsburg prošao tek nakon produžetaka

Najveće iznenađenje 2. kola njemačkog Kupa priredio je trećeligaš SV Waldhof Mannheim koji je u nedjelju pobijedio bundesligaša Eintracht Frankfurt sa 2-0.

Za novog trenera frankfurtskih “Orlova” Olivera Glasnera natjecateljski debi teško da je mogao završiti gore. Pobjedu Mannheimu donijeli su Seegert (48) i Boyamba (52), a dodajmo kako je Eintracht od 62. igrao s igračem manje nakon što je isključen Hinteregger.

Hrvatski napadač u redovima domaćina iz Mannheima Dominik Martinović odigrao je odličnu utakmicu. Kod oba zgoditka domaćina Martinović je sudjelovao u akciji, a kod prvog  zgoditka bio je izravni dodavač. Martinović, koji je stvarao najviše problema obrani Eintrachta, je zamijenjen u 75. minuti.

Domnik Martinović je 24-hrvatski napadač koji je tri puta nosi dres hrvatske U-19 reprezentacije. Rođen u Stuttgartu, a prije dolaska u Mannheim je igrao za U-19 Bayerna, potom za RB Leipzig II te Wehen Wiesbaden.

Wolfsburg na jedvite jade

Nogometaši Wolfsburga izborili su plasman u 2. kolo njemačkog Kupa nakon što su teškom mukom nakon produžetaka pobijedili četvrtoligaša Preusen Munster sa 3-1.

Preusen Munster je poveo u 74. minuti golom Marcela Hoffmeiera, a u posljednjim trenucima susreta hrvatski reprezentativac Josip Brekalo je zabio za 1-1 gurnuvši dvoboj u produžetak.

Iznenađenje je spriječio Wout Weghorst pogodivši za 2-1 u 103. minuti utakmice, a pobjedu gostiju u 120. minuti potvrdio je Bote Baku.

Njemački prvak Bayern će u susretu 1. kola DFB-Pokala igrati 25. kolovoza protiv petoligaša Bremera.