Tunel ispod Baltičkog mora zamijenit će sadašnji trajekt koji vozi između Danske i Njemačke (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)
Tunel ispod Baltičkog mora zamijenit će sadašnji trajekt koji vozi između Danske i Njemačke (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

NEMA VIŠE KARANTENE: Danska od subote dopušta ulazak u zemlju putnicima koji su cijepljeni protiv Covida-19

Stanovnici zemalja EU i Schengenskog područja moći će od subote bez ograničenja putovati u Dansku samo ako su cijepljeni protiv Covid-19.

 

Cijepljene osobe, čiji pripravak cjepiva je odobren u EU, ne moraju kao dosad pri ulasku u Dansku imati negativan test na koronavirus, a niti će po ulasku u tu zemlju morati u karantenu, objavilo je u petak Ministarstvo vanjskih poslova Danske

U danskom priopćenju kojeg prenose njemački mediji također se navodi kako putnici koji putuju u Dansku ne moraju više imati ni opravdan razlog za putovanje u tu zemlju. Drugim riječima, cijepljeni putnici mogu  putovati u Dansku i kao turisti.

Uvjet za ulazak u Dansku je da država iz koje putnik dolazi ima najmanje „narančastu oznaku“ tj. da „situacija s koronom u toj zemlji nije previše loša i da nema varijanti virusa koji su klasificirani kao zabrinjavajuće“.

Kao i većinu regija u državama EU-a i Schengenskog područja, njemačke kao i najveći broj hrvatskih regija su u Danskoj označene “narančastom bojom”.

Fenix-magazin/SIM

Povezano

NEVJEROJATNO: Razorni potres 2011., magnitude 9, pomaknuo je Japan, objavljeno za koliko
Kancelar Friedrich Merz u Bundestagu / Foto: Anadolu
VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO ZA MILIJUNE RADIKA I UMIROVLJENIKA U NJEMAČKOJ: Merz planira u potpunosti prihvatiti Mirovinski paket
promjene svibanj
ODLAZAK PREKO GRANICE RUŠI SVE DOGOVORE: Zašto njemački bračni ugovori ne vrijede automatski u inozemstvu
DRAMA NA AUTOCESTI U NJEMAČKOJ: Pokvario se kamion pun eksplozivnih kemikalija, proglašeno izvanredno stanje i evakuirano stanovništvo
JAČANJE TRANSATLANTSKOG PARTNERSTVA: Plenković i Carney u Ottawi potvrdili izvrsne odnose Hrvatske i Kanade
Francuska policija u Grenobleu / Foto:Anadolu
IMALI SU SAMO 2 I 4 GODINE: Dvojica dječaka preminula u automobilu tijekom toplinskog vala