NASTAVLJEN ODLAZAK: Oko 2500 Afganistanaca otputovalo iz Njemačke u SAD

Nastavili su se letovi afganistanskih izbjeglica iz Njemačke u SAD iz vojne zračne baze Ramstein, a od subote je u devet zrakoplova otputovalo 2500 Afganistanaca.

 

Na odlazak u SAD čeka još oko 6000 Afganistanaca. Njih otprilike 1600 iz te američke vojne baze u Njemačkoj trebali bi otputovati u utorak.

Letovi u SAD prekinuti su na par tjedana zbog nekoliko slučajeva ospica. Oko 8800 ljudi otad je cijepljeno protiv te bolesti i covida-19.

“Od početka operacije 20. kolovoza kroz zračnu bazu Ramstein prošlo je više od 34,8 tisuća evakuiranih“, rekao je glasnogovornik baze.

“Do danas je više od 28,5 tisuća izbjeglica napustilo zračnu bazu, prema SAD-u ili nekoj drugoj sigurnoj destinaciji“, dodao je.

Ramstein, smješten na zapadu Njemačke, jedna je od najvećih američkih vojnih baza izvan SAD-a.

Uz bazu u Kataru jedna je od glavnih točaka iz kojih Afganistanci, izbjegli nakon što su talibani preuzeli vlast u njihovoj državi, odlaze na konačne destinacije.

Fenix-magazin/MMD/Hina

Povezano

muller drogerija
NESTAŠICA U NJEMAČKOJ: Police potpuno ispražnjene, a cijene lete u nebo
KADA TOČNO IDETE U MIROVINU: Provjerite koliko će, ovisno o godini rođenja i duljini života, rasti vaš radni vijek u Njemačkoj
SPREMA SE PAKET OD 30 MJERA: Radikalna mirovinska reforma u Njemačkoj – ukida se prijevremeni odlazak u mirovinu, radit će se do 70. godine?
UPOZORENJE ZA RODITELJE KOJI KUPUJU U DM-u: Hitno se povlači ovaj proizvod za bebe, dijelovi mogu izazvati gušenje
Policija BiH (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
TEŠKA PROMETNA NESREĆA U BiH: Poginule dvije žene i muškarac, teško ozlijeđene tri osobe
ENERGETSKI KAOS U NJEMAČKOJ: Toplinski val i masovno hlađenje podigli cijenu struje na preko 500 eura