Naprijed-nazad Posavine Frankfurt: Nakon pobjede u gostima izgubili doma od Viktorie Preußen

FC Posavina Frankfurt – SV Viktoria Preußen 0:3 (0:1)

Nakon pobjede u srijedu u gostima kod BSC-a, Posavina Frankfurt u nedjelju popodne na svom terenu prosula je bodove protiv Viktorie Preußen.

U prvim minutima hrvatska momčad je bila aktivna i stvarala broje prilike ali protivnik je čvrsto stajao u obrani braneći se na sve načine.

U zadnjoj minuti prvog dijela gosti su dočekali korner iz kojeg glavom zabijaju za vodstvo od 0:1.

Nakon poluvremena opet ista slika. Opet korner za gosti, vratar Posavine ne istrčava na peterac i gosti ponovno glavom postižu gol za 0:2. Nakon negativnog rezultata igrači Posavine su dali sve od sebe ali jednostavno nije bilo realizacije. Raspoloženi Danijel Koturić kreirao je mnoge napade, stvarao prilike svojim suigračima ali uzalud. Gosti su kasnije kaznili još jednu pogrešku hrvatske obrane i poveli sa nedostićnih 0:3.

U 80. minuti Posavine ostaje bez Fazli Besima koji dobiva žuto-crveni karton.

Nakon 6 kola Posavina ima 2 pobijede i 4 poraza i zauzima 13. mjesto na tablici Kreisoberlige Frankfurt.

Sastav: Darijo Iljazović – Marin Bago, Mario Pejić, Luka Lukes, Saša Čančarević (od 77. Mato Dukić) – Besim Fazli, Ante Peko (C), Miro Barnjak, Stjepan Piljić (od 59. Bojan Pupčević), Danijel Koturić – Dragan Budmir. Pričuvni igrači: Danijel Pavic (GK), Ivan Vučković

Ni druga momčad Posavine nije bila uspješna i izgubila je sa utakmicu protiv Spvgg Griesheim II sa 3:4 (1:2). Strijelci za Posavinu II: 1:0 Ernest Ivić, 2:4 Franjo Kesić i 3:4 Franjo Kesic

Druga momčad Posavina iduću utakmicu igra u srijedu u 20,00 sati kod BSC-a II koja je bila odgođena prošlu nedjelju.

Prva momčad Posavine gostuje u nedjelju kod Croatije Frankfurt. Hrvatski derbi na igralištu Croatije u Heddernheimu igra se u 15,00 sati. Predigru utakmice prvih momčadi igraju druge momčadi Croatije i posavine u 13,00 sati