Jure Markota

Loš početak sezone Croatia Griesheim nastavila je porazom u Alsbachu

Trideset minuta trajala je nada Hrvata iz Griesheima kako će Croatia u 6. kolu uspjeti ponoviti dobru igru iz prošlog kola, kada je pobjeđen Hellas, i dobiti u gostima momčad Alsbacha II te tako pobjeći s dna tablice, no tridesetak minuta dobre igre nije bilo dovoljno za uspjeh pa je Croatia Griesheim upisala novi poraz od 3-2. Ovaj puta bolji je bio domaći Alsbach II.

Odlično su nogometaši Croatie Griesheim otovrili susret pa je već u 7. minuti Croatia vodila 1-0. Daniel Andrijević je odlično primio jednu dubinsku loptu na polovici Alsbacha II, utrčao u kazneni prostor, gdje ga je nepropisno zaustavio jedan protivnički igrač te je sudac pokazao na bijelu točku. Jure Markota je bio siguran strijelac.

I dok je bilo snage u nogama igrača Croatie Greisheim domaći Alsbach II nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti golu Croatie Griesheim. A gol Croatie Greisheim u novoj sezoni čuvati će Marcel Petrinec velika nada hrvatskog iseljeničkog nogometa koji je sve donedavno branio juniorske boje bundesligaša SV Darmstadt 98.

U svega sedam minuta uspjeli su nogometaši Alsbacha II okrenuti vodu na svoj mlin i preokrenuti rezultat. Prvo je Sascha Wendel u 37. minuti iskoristio gužvu u šesnaestercu Croatie Griesheim i jednu s boka ubačenu loptu spretno smjestio u mrežu. U 44. minuti isti je igrač sjajno prošao poljednju liniju obrane Croatie Griesheim i pogodio za 2-1. Posao za Alsbach II je u 49. minuti sjajnim golom za 3-1 završio Fabio la Roca.

Ipak unatoč svemu nisu se predavali igrači Croatie Griesheim pa je tako u 62. minuti napadač Croatie Griesheim Jasmin Smajović probio desnu stranu protivnika i prebacio golmana Alsbacha II za 3-2.

Još je jednu odličnu priliku imala Croatia Griesheim u 73. minuti kada je nakon jednog prekršaja sa nekih 25m sjajno tukao Jasmin Smajović ali greda je spriječila pogodak.

Golman Croatie Grieshiem Marcel Petrinec

Da poraz Croatie Griesheim u Alsbachu ne bude veći pobrinuo se golman Croatie Griesheim Marcel Petrinec koji je u posljednjim minutama susreta sjajnom intervencijom onemogučio napadača Alsbacha u realizaciji.

SV Croatia Griesheim: Petrinec, Altuna, Kocić, Pupić, Markota, Andrijević, Mulac, Mlakić, Smajović, Nothnagel, Ćosić. Klupa (Salopek, Loeffel, Omrčanin)