Anđelo Bratić i Stane Konta s publikom zapljeskali su za pobjedu Croatije / Foto: Fenix Magazin

U utakmici punoj preokreta Croatia Frankfurt u zadnjim minutama produžetka uzela sva tri boda

Concordia Eschersheim – Croatia Frankfurt 3:4 (1:1)

Nakon stanke u prošlom kolu, momčad Croatije Frankfurt je na uvijek teškom gostovanju kod Concordie položila ispit zrelosti. Nakon dvaju preokreta, hrvatska momčad je zasluženo došla do sva tri boda. Zasluge pripadaju svim igračima koji su se, unatoč oscilacijama u pojedinim dijelovima igre, držali trenerovih uputa te su uz  silnu borbenost na kraju bili i miljenici sreće.

Sreća je ovaj put bila na strani Hrvata koji su pobjednički zgoditak postigli u 4. minuti sudačke nadoknade iz slobodnog udarca. Puljić je sa 40. metara uputio visoku loptu prema vratima Concordie. Na nju je skočilo nekoliko hrvatskih napadača i obrambenih igrača Concordie. Nitko je nije uspio zahvatiti glavom i ona je, na zaprepaštenje vratara domaćina, završila u mreži. Slavlje igrača Croatije nije umanjio ni žuto-crveni karton Soldi kojeg je sudac prestrogo dosudio zbog izbijanja lopte u zadnjim sekundama utakmice.

Početak utakmice bio je u znaku Croatije koja je i prva povela u 36.min preko Vukovskog. Asistent je bio rastrčani Blažeković. Izjednačenje na 1:1 je uslijedilo u 41.min nakon dobro izvedene akcije domaćina.

U nastavku utakmice Croatia ponovno dolazi u vodstv u 62. minuti preko brzonogog Tomislava Šandrka nakon odličnog proigravanja s Puljiće.

A onda je od došlo 64. do 70. minuti uslijedila “crna rupa” u obrani igre Croatie. Oba puta nakon prekide, najprije kornera a potom i slobodnog udarca. Bile su to loše reakcije hrvatskih igrača, najprije kriva procjena inače sigurnog vratara Nikole Jurića a potom loše pokrivanje i nepreuzimanje igrača u skoku.

Vodstvo domaćina od 3:2 nagnalo je hrvatsku momčad, koja je dotad bila bolja i imala niz stvorenih prilika, da krene na sve ili ništa. Iskusni Miro Drlje znalački je s loptom u 72. min ušao u kazneni prostor domaćina, gdje ga prije udarca na gol ruši obrambeni igrač domaćina. Siguran s 11 metara bio je mladi Bležeković.

Zgoditak u zadnjim minutama za pobjedu Croatije zasigurno će vratit će mir i podići samopouzdanje u igru hrvatske momčadi, koja se nakon godišnjih odmora polako kompletira i iz kola u kolo je uigranija i jača.

Sastav Croatije: Jurić, Mihaljević, Vidović, Šandrk, Ćurić ( od 63.min Drlje), Blažeković, Božinović, Lovrić (od 75.Grančić), Puljić, Vukovski (od 67. Soldo), Bračić

Poraz druge momčadi Croatije

Concordia Eschersheim II – Croatia Frankfurt II 8:1

Druga momčad Croatije poražena je visokim rezultatom od 8:1 premda igra na terenu, pogotovo u prvom dijelu, ne odgovara konačnom rezultatu. Ali mlada i neiskusna momčad Croatije naišla je na iskusan sastav Concordie II koja je kažnjavala gotovo svaku pogrešku u obrani hrvatske momčadi.

Sastav Croatie II: Filatow, Surmanović, Duvnjak, Žarko, Hrvoje Todorić, David Todoric, Jerkovic, Maganjić, Periša, Majić, Marin Vardić.

Iduću nedjelju, 17. rujna, na igralištu Croatije u Heddernheimu igra se hrvatski derbi između Croatije i Posavine. Utakmica drugih momčadi  igra se u 13,00 a prvih momčadi u 15,00 sati.