Na drugom turniru Trophy divizije u ragbiju 7, olimpijskoj inačici ovog sporta, koji se održava u Moldaviji, hrvatska muška reprezentacija izborila je plasman u četvrtfinale nakon remija s Malta rezultatom 21:21 u posljednjem susretu grupne faze.
U četvrtfinalu su hrvatski reprezentativci poraženi od Turska s 17:5 te će u nedjelju nastaviti natjecanje u razigravanju za poredak od petog do osmog mjesta. Prvi suparnik bit će im domaćin Moldavija, a susret je na rasporedu u 9 sati.
Hrvatska bez pobjede
Hrvatska ženska reprezentacija nije uspjela upisati pobjedu u završnici natjecanja po skupinama. U posljednjem dvoboju izgubila je od Austrija rezultatom 46:0, a potom je u razigravanju za plasman od devetog do 12. mjesta poražena i od Švicarska s 39:0.

U nedjelju hrvatske ragbijašice očekuje posljednji nastup na turniru, dvoboj protiv Crna Gora za konačno 11. mjesto.
Fenix-magazin/MD/ Foto: Travis Prior
