Luka Modrić / Foto: Anadolu

MODRIĆ PRESTIGAO I PUŠKAŠA: Hrvat ispisao povijest Reala u 3:0 pobjedi nad Cadizom

Real Madrid je pobijedio na svom travnjaku Cadiz s 3-0 u 34. kolu španjolske lige, a asistenciju za prvi gol Kraljevskog kluba upisao je Luka Modrić.

Madridski klub poveo je golom Brahima Diaza u 51. minuti, na dodavanje Modrića, koji je započeo susret od prve minute. Dobio je ovacije jer je postao najstariji Realov igrač koji je nastupio u La Ligi s s 38 godina i 238 dana, prestigavši legendarnog Ferenca Puškaša.

Antonio Rudiger, Jude Bellingham, Luka Modrić i Brahim Diaz / Foto: Anadolu
Antonio Rudiger, Jude Bellingham, Luka Modrić i Brahim Diaz (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu

Ovacije je dobio i belgijski vratar Thibaut Courtois, koji se vratio na gol nakon gotovo devet mjeseci izbivanja i operacija oba koljena.

Za 2-0 zabio je Jude Bellingham u 68. minuti., a konačnih 3-0 postavio je Joselu u 94. minuti.Real je nadomak naslova jer ima 14 bodova više i utakmicu više od Barcelone.

Real je i matematički postao prvak nakon što je u derbiju 34. kola Girona na svom travnjaku svladala Barcelonu s 4-2.