MASKE
Zaštitne maske (Ilustracija)/ Foto: Fenix

LJETNI VAL KORONAVIRUSA: Njemački grad odlučio je vratiti maske

Nakon nekoliko mjeseci pauze, Gradska uprava grada Amberga, koji se nalazi u njemačkoj saveznoj zemlji Bavarskoj, odlučila je vratiti obvezu nošenja zaštitnih maski protiv koronavirusa. Ovaj korak ima za cilj osigurati nastavak rada gradskih ureda.

 

“Zbog brzog porasta broja zaraženih koronavirusom unutar Gradske uprave”, grad Amberg sada povlači kočnicu za slučaj nužde: kako bi se “osiguralo poslovanje” moraju ponovno uvesti zahtjev za maskama u svim zgradama, pišu njemački mediji.

Obveza nošenja medicinske maske ili FFP2 maske stoga vrijedi za sve zaposlenike i posjetitelje.

Maske se moraju nositi pri ulasku u poslovne zgrade, u uredima, hodnicima, na stepenicama i u dizalima – ako se ne može održati minimalni razmak od 1,5 metara od drugih osoba, poručuju iz Gradskog ureda.

Prema Institutu Robert Koch, Amberg trenutno ima sedmodnevnu incidenciju od 706 novih infekcija na 100.000 stanovnika na tjedan.

Njemački mediji navode kako je tijekom ljetnih mjeseci porastao broj oboljelih od koronavirusa. Maske više nisu potrebne u trgovinama, ali jesu u javnom prijevozu u pojedinim gradovima.

Također, pojedini liječnici i dalje inzistiraju na maskama u njihovim ordinacijama.

Fenix-magazin/SČ

Povezano

NEVJEROJATNO: Razorni potres 2011., magnitude 9, pomaknuo je Japan, objavljeno za koliko
Kancelar Friedrich Merz u Bundestagu / Foto: Anadolu
VIŠE NIŠTA NEĆE BITI ISTO ZA MILIJUNE RADIKA I UMIROVLJENIKA U NJEMAČKOJ: Merz planira u potpunosti prihvatiti Mirovinski paket
promjene svibanj
ODLAZAK PREKO GRANICE RUŠI SVE DOGOVORE: Zašto njemački bračni ugovori ne vrijede automatski u inozemstvu
DRAMA NA AUTOCESTI U NJEMAČKOJ: Pokvario se kamion pun eksplozivnih kemikalija, proglašeno izvanredno stanje i evakuirano stanovništvo
JAČANJE TRANSATLANTSKOG PARTNERSTVA: Plenković i Carney u Ottawi potvrdili izvrsne odnose Hrvatske i Kanade
Francuska policija u Grenobleu / Foto:Anadolu
IMALI SU SAMO 2 I 4 GODINE: Dvojica dječaka preminula u automobilu tijekom toplinskog vala