Dani Olmo (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (Petar Krešimir Puđa)

LEIPZIG OPET U FINALU KUPA: Branitelj naslova svladao SC Freiburg s 5:1 ponajviše zahvaljujući izvanrednom Daniju Olmu, Gvardiol dobio crveni karton

U polufinalnoj utakmici njemačkog kupa, branitelj naslova RB Leipzig je u gostima svladao SC Freiburg sa 5:1 (4:0).

Pobjeda u gostima kod Freiburga je ostvarena ponajviše zahvaljujući izvanrednoj igri Danija Olma, španjolskog reprezentativca i ranijeg igrača zagrebačkog Dinama,  koji je zabio prvi pogodak za Leipzig u 13. minutia, a potom tri puta asistirao za pogotke svoje momčadi.

Najprije u 14. minuti je asistirao Heinrichu za 0:2, potom u 37. minuti Szoboszlei za 0:3 i u sudačkoj nadoknadi vremena (45+1) Nkunku za rezultat od uvjerljivih 0:4.

Početkom drugog poluvremena, kod vodstva Leipziga od 4:0, Joško Gvardiol je u 58. minuti nepropisno zaustavio Sallaiju u čistoj prilici za pogodak i dobio izravni crveni karton.

Do kraja utakmice domaćini su smanjili rezultat u 75. minuti na 1:4 pogotkom Gregoritscha, da bi Leipzig u sudačkoj nakoknadi vremena (90+7) iz jedanaesterca  pogotkom Szoboszlaia postavio konačnan rezultat od 1:5.

Drugi finalist bi će poznat u srijedu navečer kada od 20.45 sati u Stuttgartu igraju Stuttgart i Eintracht iz Frankfurta.