KK Komušina / Foto: Fenix (Jan Rupčić)

KOŠARKAŠI KOMUŠINE GOSTUJE U LICHU: Poziv Hrvatima iz okolice Licha i Giessena da dođu podržati najbolju hrvatsku košarkašku momčad iz Njemačke

U subotu, 24. veljače u 19:00 sati košarkaši KKK Komušina gostuju u Lichu gdje igraju protiv momčadi Lich Basketball.

Košarkaše Komušine u saveznoj državi Hessen redovito čekaju velike utakmice. Ovaj put će to biti u Lichu protiv momčadi koju je Komušina u Haiterbachu, u jednoj od svojih najboljih utakmica, porazila.

Sada košarkaši KKK-a odlaze na gostovanje kod dugogodišnjeg 2. Bundesligaša u Lich. Momčad Licha je nakon poraza u Haiterbachu krenula u pobjednički niz i plasirala se u gornji dio ljestvice.

U derbiju su doživjeli poraz od Giessena rezultatom 90:85 i doživjeli jedan udarac u šampionskoj utrci. Ipak, momčad Licha je na odličnom 5. mjestu, iako je glad sigurno nešto veća. No, 14-6 pobjeda i dalje znači da su u igri, jer sezona je još duga. Momčad je predvođenja dvojca najboljih strijelaca Johannes Lischka i Yannik Ribbecke. Jezgra momčadi mogla je sudjelovati u gotovo svim utakmicama.

Sada dočekuju Hrvatski klub KK Komušinu Haiterbach, koji je u prošloj utakmici imao vrlo dobro prvo poluvrijeme protiv Stuttgarta, ali nije mogao igrati dovoljno konstantno u nastavku te je doživio poraz 63-71.

Lich će se sigurno htjeti osvetiti za prvi poraz, ali Haiterbach je dokazao da može držati korak sa svim momčadima u ligi.

-Zadnja utakmica je značajan napredak, ali nismo izdržali 40 minuta. Definitivno ide u dobrom smjeru. Dečki žele i drže se zajedno, rekao je trener Mario Marić dodajući kako njegova momčad još uvijek imamo prostora za bolje.

Komušinu u Lichu očekuje užarena atmosfera pred 800 gledatelja. Unatoč tome, imat će i Komušina svoje navijače iza sebe, jer Komušanci idu autobusom u Lich i žele bodriti svoju momčad na licu mjesta.

Ovom prilikom se pozivaju svi Hrvati iz okoline Lich i Giessen da dođu podržat najuspiješnij hrvatski košarkaški klub u Njemačkoj na teškom gostovanju te da se čuje i u Lichu hrvatska pjesma na tribinama.

Za gledatelje pred ekranom utakmicu se može gledat putem Livestream na youtube stranici košarkaša Licha