Croatia Frankfurt / Foto: Fenix (S. Konta)

FRANKFURT: Croatia savladala Türkgücü s 5:3 i izbila na 3. mjesto na ljestvici KOL Frankfurt

Seriju pobjeda Croatija je nastavila u nedjelju pobjedu protiv jake momčadi Türkgücüa koja je prije utakmice imala 3 boda više od hrvatske momčadi.

FC Croatia Frankfurt – Türkgücü ffm 5:3 (2:1)

Croatia je sjajno otvorila utakmicu protiv odlične momčadi Türkgücüa ​​i već u 6. minuti Ante Ćorić na dodavanje Emmela postiže pogodak za vodstvo od 1:0. Već u 24. minuti novo slavlje igrača i navijača Croatije nakon što Ante Štrljić postiže pogodak za vodstvo Croatije od 2:0. Na odmor se otišlo rezultatom 2:1.

U nastavku utakmice u 65. minuti Saša Matović na dodavanje Stipe Duvnjaka povisuje rezultat na 3:1. Tri minute kasnije, isti akteri u akciji Croatije kada Matović pogađa za vodstvo od 4:1.

Hrvatska momčad se nije dala zbuniti ni kada su gosti u 73. minuti smanjili rezultat na 4:2. Nastavljajući s napadačkom igroom u 80. minuti je uslijedio potez velemajstora. Ante Štrljić je sa 60 metara gađao i pogodio gol gostiju za velikih 5:2 i potvrdu pobjede Croatije.

U 84. minuti gosti su samo ublažili poraz u odličnoj utakmici u kojoj je hrvatska momčad u svemu nadvisila goste preskočivši ih s novim bodovima na ljestvici.

Na kraju utakmice čule su se pohvale igračima Croatije sa željom navijača da s dobrim igrama nastave iz tjedna u tjedan.

Sastav Croatije: Musić, Reljić, Gavran, Ivošević (od 80. Mandurić), Emmel, Bonanno, Propadalo (od 74. Bešlić), Štrljić, Duvnjak, Ćorić (od 88. Romić), Matović

Croatia FFM II
Croatia Frankfurt II / Foto: Fenix (S. Konta)

Visoka pobjeda druge momčadi Croatije

FC Croatia II – TSG Frankfurter Berg II 7:1

Novokmet, Bošnjak, Marin Ladan, Ivošević, Periša, Marcel Ladan, Josip Puljić (ml.), Mirko Puljić, Tkalčević, Vučković, Baotić. Još u igri Gušić, Klišanin, Šurmanović. Pogoci za Croatiju: Marcel Ladan 2, Baotić 1, Josip Puljić 2, Vučković 1 i Bošnjak 1.

Sljedeća utakmica je na rasporedu u nedjelju, 3. ožujka 2024. kada momčadi Croatije igraju protiv prve i druge momčadi FC KosovaFFM. Utakmice se igraju u 13:00 i 15:00. Adresa igrališta: Wilhelm-Epstein-Straße 95, 60431 Frankfurt na Majni