Detalj s utakmice Croatije Fermoy / Foto: Fenix (A. Miholić)

HRVATI U IRSKOJ: Croatia Fermoy upisala 3:0 pobjedu u gostima i izbila na drugo mjesto na ljestvici

U 17. kolu Cork Business League (Second Division) Croatia Fermoy je upisala uvjerljivu pobjedu u gostima i izbila na drugo mjesto na ljestvici.

Hungry Tigers – FC Croatia Fermoy 0:3

Na gostovanju kod momčadi Hungry Tigers hrvatska momčad je stigla tek s 12 igrača, a prvi put na vrata je stao Brazilac Vitor Villar.

Croatia Fermoy 2 1
Croatije Fermoy / Foto: Fenix (A. Miholić)

Croatia je krenula odlučno s nadom da dođemo do nova 3 boda i uspona na 2. mjesto na ljestvici. U 10. minuti hrvatska momčad je došla u vodstvo prekrasnim pogotkom Brazilca Antonia Camposa Bibia s nekih 28 metara. Na 2:0 Croatija je povećala u 20. minuti pogotkom mladog Mateja Mecanovića.

Hrvatska momčad je nastavila s dobrom igrom i stvaranjem prilika,  ali rezultat se do poluvremena nije mijenjao.

U nastavku utakmice Croatia je malo posustala i domaćini su preuzeli inicijativu. Čak su i postigli pogodak koji sudac nije priznao zbog zaleđa.

U 65.minuti je ušao Ivan Tot, a izašao Salah Benzait. Konačni rezulat za 3:0 postavio je Adileta Kanymeta pogotkom skoro iz kornera.

FC Croatia Fermoy: Villar, Campos, Kanymet, Barilar, Gabud, Borges, Mecanović, Briševac, Tranpa, Minyou, Salah (od 65.min Tot)