Na slici KK Komušina (ILUSTRACIJA) / Foto: Jan Rupčić

HAITERBACH: Poraz košarkaša Komušine nakon velike borbe

Pred punom dvoranom i fantastičnom atmosferom iskusna momčad Stuttgarta otela je bodove košarkašima Komušine u Haiterbachu.

Komušina je ponovno u ovoj utakmici morala bez svog drugog najboljeg strijelca Luke Banožića.

Ovaj put, za razliku od zadnjih nekoliko utakmica, Haiterbach je u utakmicu krenuo furiozno.

Prateći glasnom publikom Sascha Kesselring ubacio je pet koševa za 7:2, a Kenan Gračanin s dva pogotka s distance povisio je na 13:7. No, uzvratio je i Paolo Tosi s dvije trice.

Haiterbach je dobio intenzivnu prvu četvrtinu 17:15. Samba Thiam povećava na 20:15, ali Quentin Kunst drži Stuttgart na udaljenosti od 22:21. Agilni Denni Čuković, koji je pokazao impresivnu obrambenu igru, povisio je na 28:21. No, Stuttgart pogađa važne koševe s istekom vremena, uključujući i tricu Rubena Leidela za 28:27. Najjača Haiterbachov Herdie Lawrence ponovno je na poluvremenu povećao rezultat na 35:31.

-Bilo je to jako dobro prvo poluvrijeme. Trebali smo steći veću prednost u ovoj fazi. Bili smo jako fleksibilni naprijed i otraga, rekao je trener Komušine Mario Marić.

Nakon poluvremena Jonathan Babitsch i Herdie Lawrence pogađaju za 39:31. Haiterbach tada gubi fokus i Stuttgart uspijeva preokrenuti utakmicu. Vaseleios Lampropoulus, čijI je krug smanjen, pogađao je gotovo isključivo s linije slobodnih bacanja. Paolo Tosi je uspio izjednačiti 41:41 da bi efikasni Quentin Kunst ubacio dvije trice u nizu za vodstvo gostiju 41:49.

Stuttgart je u ovoj fazi napravio seriju 2:18, a Haiterbach je u osam minuta igre uspio postići samo dva mizerna poena. Najmlađi 17-godišnji Ivo Marić može sa šest koševa u nizu dovesti svoju momčad do 47:51. Stuttgart je dobro gradio napade, a Alexander Komitakis je povisio na 48:56. Haiterbach je još jednom sve bacio na vagu, no Stuttgart je bio vrlo dobar u obrani i nije si dopuštao puno prilika.

Na kraju je KKK Haiterbach izgubio 63:71 i nakon žestoke igre ostao bez nagrade.

KK Komušina Haiterbach – MTV Stuttgart 63:71 (17:15; 35:31; 45:51)

-Imali smo pad u trećoj četvrtini od kojeg se nismo oporavili. Jednostavno smo malo izgubili fokus i moramo učiti iz ovih grešaka. Ovakve utakmice moramo igrati koncentrirano 40 minuta i ne popustiti ni sekunde. To je bio napredak u odnosu na zadnje utakmice, ali slaba faza je uzela danak, rekao je trener Mario Marić.

KKK: Herdie Lawrence (22/1), Kenan Gračanin (10/2), Denni Ćuković (8), Ivo Marić (6), Sascha Kesselring (6), Samba Thiam (5), Jonathan Babitsch (4), Alexander Feldberg 82), Suli Gračanin, Rikardo Marić, Kelvin Asomah