Izbornik Srbije Dragan Stojković / Foto:Dusan Milenkovic/ATAImages Photo: Antonio Ahel/ATAImages/PIXSELL

IZBORNIK SRBIJE: Šokirao me fizički pad kojeg smo imali protiv Brazila – Brazilci zabrinuti zbog Neymara

Izjave nakon utakmice prvog kola skupine G u kojoj je Brazil s 2-0 pobijedio Srbiju.

Richarlison, strijelac oba pogotka za Brazil:

„Bili smo dobri, pogotovo u nastavku utakmice. Tada smo iskoristili slabosti koje je pokazivao naš suparnik, umorili su se. Znali smo da moramo dobro koristiti naše šanse jer je teško igrati protiv suparničkog bloka. Na sreću, u drugom dijelu sam iskoristio dvije takve prilike. Ostvario mi se time dječački san. Drugi pogodak? Isti takav pogodak sam dao na treningu neposredno prije dolaska na prvenstvo. Ako možeš na treningu, onda možeš i na utakmici. Presretan sam“.

Dragan Stojković, izbornik Srbije:

„Zaslužena pobjeda Brazila, pogotovo zbog igre u drugom poluvremenu kada su naši suparnici potpuno dominirali. Razlog zašto su toliko dominirali je naš potpuni fizički pad. Prvo poluvrijeme je bilo solidno s naše strane, parirali smo Brazilcima. No, šokirao me taj fizički pad kojeg smo imali. Isto tako, na nas su utjecale neke ozljede koje imamo u momčadi. Pokušat ćemo se oporaviti od ovoga, ovaj poraz ne mora ništa značiti. Nema panike i nema stresa.

Zabrinutost Brazilaca

Nogometaši Brazila su pobjedom 2-0 i predstavom protiv Srbije u prvom kolu grupne faze Svjetskog prvenstva u Katru razveselili sve svoje navijače, ali u brazilskom taboru vlada zabrinutost zbog Neymarove ozljede desnog gležnja.

Uz dvostrukog strijelca Richarlisona i dvostrukog asistenta Viniciusa Juniora, Neymar Jr. bio je jedan od najboljih brazilskih igrača na stadionu Lusail, sve do 79. minute kad je morao napustiti igru zbog ozljede desnog skočnog zgloba.

Reprezentativni liječnik Rodrigo Lasmar rekao je da se radi o distorziji te da se na zglobu pojavila oteklina.

“Važno je kako će reagirati. Već smo započeli s tretmanom i moramo biti mirni i strpljivi. Teško je procijeniti koliko je teška ozljeda”, izjavio je dr. Lasmar za Radio Itatiaia.

“Nadam se da nije ništa ozbiljno”, izjavio je Neymarov suograč Alex Sandro.

Brazilska reprezentacija će sljedeću utakmicu igrati u ponedjeljak, 28. studenoga, a suparnik će im biti Švicarska.