Ivan Propadalo i Ante Strljić nakon pogotka Croatije / Foto: Fenix (SIM)

IZ „PONORA“ DO BODA: Hat-trick Ante Strljića u remiju Croatije Frankfurt protiv Makkabija

Zahvaljujući prije svega napadaču Anti Strljiću momčad Croatia Frankfurt je u posljednjim minutama utakmice uspjela stići prednost Makkabia od tri zgoditka razlike.

FC Croatia – TUS Makkabi 3:3 (0:2)

Naime, do 87. minute gosti su imali vodstvo od 0:3. Ulaskom s klupe mladog napadača Ante Strljića, kojeg je trener Daniel Konta namjeravao odmoriti kao još šestoricu igrača iz utakmice protiv Posavine, Croatia je dobila na kvaliteti i počela dominirati na terenu. Momčad Makkabija je do tada kontrolirala utakmicu i bila bolja momčad. No, posljednje minute utakmice bile su napete kao u najboljem filmu. Strljić je tri puta matirao vratara Makkabija, a posljednji pogodak u drugoj minuti sudačke nadoknade postigao je iz slobodnog udarca sa više od 30 metara.

Ante Strljic Croatia FFM Makkabi 2
Ante Strljić strijelac triju zgoditaka za Croatiju / Foto: Fenix (SIM)

-Čestitam svojoj momčadi na htijenju i želji da preokrenu utakmicu. Uspjeli smo u tome zahvaljujući strijelcu sva tri pogotka Anti Strljiću. Makabi je zaslužio više, ali to je nogomet. Sretan sam zbog osvajanja boda u utakmici koja je naizgled bila izgubljena, izjavio je trener Croatije Daniel Konta dodajući kako je njegova momčad pokazala snagu te je već šest utakmica bez poraza.

Sastav Croatije Frankfurt: Nauber, Kukić, Šandrk, Adrian Bračić (od 75. Sučić), Puljić, Soldo, Andrić, Livajić, Jurić (od 66. Strljić), Propadalo i Bonano (od 70. Drlje)

FC Croatia II – Germania Ginnheim II  0:6 (0:4)

Sastav druge momčadi Croatije Frankfurt: Novokmet, Periša, Amanadidis, Puljić, Mihaljević, Mirko Puljić, Bračić, Mrkonjić, Laden, Kovač, Livajić. Još su igrali od 46. Budimir umjesto Amanadidisa, od Martelanz umjesto Mirka Puljić, od 75. Pejic umjesto Kovača.

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju u nedjelju, 3. rujna u gostima. Druga momčad igra protiv momčadi SC Riedberg u 15:30 sati. Adresa igrališta je: Altenhöferakle 189, Frankfurt. Prva momčad igra u gostima protiv momčadi Union Niederrad u 15;30 Uhru Frankfurt –Niederradu. Adresa igrališta je: Heinrich-Salinger str.7, Frankfurt.