SV croatia Griesheim-FTG Pfungstadt Foto:Fenix-magazin

Croatia Griesheim igubila 3-2 od FTG Pfungstadta

Croatia Griesheim izgubila je na domaćem terenu 3-2 utakmicu protiv FTG Pfungstadta i pala na 15. mjesto na tablici Kreislige A Darmstadt.

Teško se oteti dojmu nakon odigranih devedeset minuta protiv Pfungstadta kako je Croatia Griesheim nakon svega prikazanog zaslužila barem bod. Međutim razigrani gosti iz Pfungstadta, unatoč laganoj dominaciji hrvatske momčadi, realizirali su svoje prigode preko Deniza u 15. i Larkowitscha u 17. minuti i jednu u 85. minuti koju je opet  realizirao Deniz i odnijeli tri boda iz Griesheima te tako gurnuli hrvatsku momčad prema dnu tablice.

Trener Croatie Griesheim Tomislav Bikić konačno je imao na raspolaganju većinu igrača koji su nakon godišnjeg odmora bili spremni za igru protiv Pfungstadta, međutim iako želje i htijenja nije izostajalo, hrvatska momčad nije uspjela materijalizirati dobru igru i laganu dominaciju na terenu.

Nakon početne inicijative Croatije Griesheim gosti iz Pfungstadta uspjeli su dvama brzim kontranapadima u 15. (Deniz) i 17. (Lakrkowitsch)  minuti iznenaditi obranu Croatije i doći u vodstvo 2-0.

Nakon početnog šoka hrvatska momčad nije izgubila glavu, nego je nastavila preko Vice Puljiza, Saše Mlakića i Ericha Mikea ugrožavati gol gostiju.

U 35. minuti Croatija Griesheim smanjila je na 2-1 nakon jednog kornera loptu u mrežu spremio je David Bikić.

U drugom dijelu Croatija Griesheim u potpunosti je dominirala terenom međutim pritisak hrvatske momčadi nije uredio promjenom rezultata.

U 75. minuti Saša Mlakić je prošao po desnoj strani tukao po golu međutim lopta je pogodila vratnicu i završila u gol autu.

Gosti iz Pfungstadta su preko Deniza 85. minuti povećali vodstvo na 3-1 nakon što su oteli jednu loptu na sedini terena usljedila je brzi kontranapad u kojem je igrač Pfungstadta sam izbio pred hrvatskog golmana i pogodio mrežu.

U 90. minuti Croatija Griesheim je smanjila rezultat na 3-2 strijelac je bio Erich Mike i to je bio konačan rezultat susreta.

SV CROATIA GRIESHEIM: Šolić, Vujica, Blažević, Stanušić, Mulac, Puljiz, Bikić, Mike, Bihoričić, Mlakić, Markota. Klupa(Kocić, Nothnagel, Sladecak, Bralić, Treusch)