Arhivska snimka Ivan Rakitić / Foto: Preslik TwitterBarcelona

Ivan Rakitić sa Sevillom uzeo bod Barceloni na Camp Nou, Luka Modrić slavio s Realom 2:0 pobjedu nad Levanteom

U posljednjoj utakmici i derbiju 5. kola Barcelona i Sevilla odigrali su 1-1 na Camp Nou, na kojem je u dresu Seville Ivan Rakitić je odigrao dobrih 78 minuta.

Sevilla je povela u 8. minuti pogotkom Luuka de Jonga, no samo dvije minute poslije Coutinho je iskoristio pogrešku gostujućeg kapetana Jesusa Navasa koji mu je idealno ostavio loptu za pogodak nakon što je pokušao zaustaviti Messijevo dodavanje prema Brazilcu.

Do kraja utakmice je bilo nekoliko pokušaja s obje strane, a najbolju priliku za Barcelonu imao je u sučevom dodatku Trincao, ali je njegov udarac iz izgledne situacije obranio gostujući vratar Bono.

U ranijem poslijepodnevnom terminu nogometaši Real Madrida preuzeli su vodstvo na ljestvici španjolskog prvenstva nakon što su na gostovanju pobijedili Levatne sa 2-0. Pobjedu aktualnom španjolskom prvaku donijeli su Vinicius Junior (16) i Karim Benzema (90+5). Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić igrao je za Real do 89. minute.

“Kraljevski klub” vodi sa 10 bodova i utakmicom manje, ispred Betisa sa devet te Real Sociedada i Villarreala sa po osam bodova.