Momčad Croatije pred utakmicu sa Tempom / Foto: Fenix (SIM)

HRVATSKO-SRPSKI DERBI U FRANKFURTU: Poraz Croatije uz bolju igru nego to pokazuje krajnji rezultat

Unatoč radnom danu i noćnoj utakmici po hladnom vremenu, hrvatsko-srpski derbi u Kreisligi Frankfurta na igralištu Croatije došlo je gledati dvjestotinjak gledatelja.

FC Croatia – FC Tempo 0:3 (0:1)

Pobjedu u sudaru prvoplasirane momčadi Tempa i deseteroplasirane Croatije odnijela je gostujuća momčad koja je nakon izjednačene igre u 30. minuti došla u vodstvo od 1:0. Bio je to slobodan udarac malo iskosa s lijeve strane s više od 25 metara od gola. Luković je išao ubaciti loptu u šesnaesterac domaćina, prošla je sve igrače na prvoj crti i na veliko iznenađenje svih završila u mreži. Odlični vratar Croatije Marco Nauber jednostavno kao ni gledatelji nije vidio loptu zbog loše osvijetljenosti terena koja je rezultat gradske štedljivosti na jačini reflektora.

Šteta, jer do tada je Croatia bila ravnopravan protivnik. Imali su hrvatski igrači i dvije izrazite prilike, pogotovu onu kada je na malom prostoru izigrana obrana Tempa ali Kristijan Gavran nakon dva sjajna dodavanja i minijature sa Ivanom Propadalom ne uspijeva zabiti pogodak iskosa sa šest-sedam metara od vratiju.

U drugom poluvremenu pred kraj utakmice došla je do izražaja bolja fizička spremnost igrača Tempa kada Miljuš i Radaković u 81. i 87. minuti postižu još dva pogotka za konačnu 3:0 pobjedu Tempa. Valja istaknuti kako je momčad Croatije u utakmicu ušla oslabljena jer je zbog ozljeda i obveza nedostajalo četiri-pet igrača.

Sastav Croatije: M.Nauber, Bešlić, D.Nauber (od 40. Hustić, od 78. Glavaš), Soldo, Amanadidis, Drlje, Ćorić, Propadalo, Gavran (od 72. Vidović), Bonanno, Budimir

Iduću utakmicu Croatija igra u nedjelju, 18. veljače kada ide u goste momčadi Türkücü. Utakmica u Frankfurt-Gallusu počinje u 17:30 sati. Adresa igrališta je: Herxheimerstraße 8,

60326 Frankfurt am Main. Druga momčad Croatije gostuje kod momčadi Eritreje ll u Frankfurt-Bockenheimu. Utakmica počinje u 12:30 sati. Adresa igrališta je: Ginnheimer Landstraße 37, 60487 Frankfurt am Main.