Igrači Croatije (plavi) i Tempa (bijeli) pred hrvatsko-srpski derbi u Frankfurtu / Foto: Fenix (S. Konta)

HRVATSKO-SRPSKI DERBI U FRANKFURTU: Bivši igrač Croatije Branimir Glamočanin s dva zgoditka donio pobjedu Tempu

FC Croatia – FC Tempo 0:2 (0:0)

U hrvatsko-srpskom derbiju na igralištu Croatije u Frankfurt-Heddernheimu gosti su s(p)retno slavili uvjerljivim rezultatom ali ne i takvom igrom. Croatia je pružila dobru igru, pogotovu u prvom dijelu kada kada su hrvatski napadači propustili dvije velike priike.

U nastavku utakmicu su odlučile dvije greške obrane Croatije, obje zbog klizava terena. Nakon ispadanja lopte vrataru Croatije Nikoli Juriću u 51. minuti, spretni Branimir Glamočanin je iskoristio poklon loptu i postigao prvi zgoditak za Tempo.

Već u idućoj minuti ponovno je lopta sklizala, ovaj put inače sigurnom Luki Juki, a na pravom mjestu se opet našao Glamočanin i doveo svoju momčad u vodstvo od 2:0. Do kraja utakmice Croatia je pokušavala doći do zgoditka ali rezultat se nije mijenjao.

Zanimljivo je istaknuti da je nakon dolaska iz Hrvatske u Njemačku Branimir Glamočanin dvije sezone nosio dres Croatije te jednu godinu bio najbolji strijelac hrvatske momčadi.

Sama utakmica je bila borbena, ali je kao i svih prethodnih godina kada igraju ove dvije momčadi, odigrana u sportskom i fer nadmetanju.

Sastav Croatije: Jurić, Bešlić, Amanatidis, Juko, Kukić (od 46 Drlje), Duvnjak (66. Klarić), Božinović-Mador, Barnjak, Leonardo Bračić, Lažeta, Krivić (od 58.Todorić)

Sastav Tempa: Atlagić, Jakšić, B.Dokić, Mihajlović, Matić, G.Dokić, M.Grijak, G.Grijak, Gligorov, Glamočanin. Još su igrali Boban Dokić i Marko Žarić).