Ivana Vanjak (u sredini) osvojila francuski superkup s ekipom ASPTT Mulhouse / Foto: Preslik FTV

HRVATICA NA FRANCUSKOM TRONU: Odbojkašica Ivana Vanjak iz Frankfurta s ekipom ASPTT Mulhouse osvojila francuski superkup i proglašena igračicom utakmice

Prvakinje Francuske i osvajačice francuskog kupa, odbojkašice ASPTT Mulhouse čije boje brani Hrvatica i njemačka reprezentativka rođena u Frankfurtu Ivana Vanjak, osvojile su u subotu i francuski Superkup.

Odbojkašice iz Alzasa u utakmici superkupa u Chaumontu nadmašile su ekipu Béziersa u tri seta: 25-17, 25-19, 25-16. Ekipi ASPTT Mulhouse je to druga pobjeda u Superkupu i 24 uzastopna pobjede u francuskim odbojkaškim natjecanjima (20 u ligi i 4 u kupu).

Ivana Vanjak 1
Ivana Vanjak / Foto: Preslik ASPTT Mulhouse

Najboljom igračicom finalne utakmice francuskog Superkupa proglašena je Ivana Vanjak. Najbolja odbojkašica ekipe punog naziva Asptt Mulhouse Volley Ivana Vanjak je rođena 1995. godine u Frankfurtu, a odbojkašku karijeru je započela u TG Bad Sodenu. Nakon toga je igrala za VC Wiesbaden, zatim američki Stanford University gdje je studirala te po povratku u Njemačku za USC Münster. Za reprezentaciju Njemačke je nastupila 19 puta, a 2018. godine za Njemačku je igrala i na Svjetskom prvenstvu.

Ivana Vanjak dolazi iz poznate sportske obitelji podrijetlom iz Zadra čiji je otac Tonči Vanjak bio poznati zadarski košarkaš, a majka Valerija je također bila sportašica.

Prije godinu i pol dana je prešla u francuski Asptt Mulhouse s kojim je već u prvoj godini osvojila francusko prvenstvo i kup, a sada i superkup.

Ivanin odbojkaški talent već su 2013. godine su prepoznali su i čitatelji Večernjeg lista iz iseljeništva koji su je te godine izabrali za najuspješniju hrvatsku sportašicu izvan Hrvatske.