Hajduk Wiesbaden

Hajduk Wiesbaden deklasirao Rambach, četiri pogotka Garčeva

SG Rambach/Kloppenheim vs. SV Hajduk Wiesbaden | 0:7 (0:1)

U sedmom prvenstvenom kolu Hajduka je u “derbiju prijatelja” u gostima deklasirao momčad SG Rambach/Kloppenheima rezultatom 0:7 . Budući su se klubovi dvaju sela Rambach i Kloppenheim spojila u jedan klub, a Hajduk u Kloppenheimu udomaćio već od samih početaka osnivanja hrvatskog kluba, u “derbiju” su obje momčadi željele pobjedu i zbog prestiže.

U prošloj sezoni Hajduk je dva puta izašao kao zasluženi pobjednik. Kao domaćin u Kloppenheimu je Hajduk pobjedio sa 4:0, da bi u gostima u Rambachu ostvario još jednu sigurnu pobjedu od 0:2. Hajduk je u ovu utakmicu ušao kao apsolutni favorit jer se Rambach/Kloppenheim nalazio na desetom mjestu sa osvojenih pet bodova, dok je Hajduk sa 15 bodova bio na drugom mjestu.

Kakao se i očekivalo, Hajduk je od početka nametnuo protivniku svoju igru te odmah u uvodnim minutama stvorio dvije-tri stopostotne prilike koje nisu bile iskorištene. Domaćin se nakon toga malo ohrabrio te dugim loptama pokušavao iznenaditi obranu Hajduka. Na dosta agresivan način je domaćin pokušavao zaustaviti brzi protok lopte igrača hrvatske momčadi, te u tome uspio sve do 35. minute Tomislav Badrov podvaljuje kroz protivničku obranu loptu kapetanu Dimitru Garčevu, koji nakon dvije propuštene stopostotne prilike, ovoga puta uz malo sreće pogađa za apsolutno zasluženo vodstvo Hajduka od 0:1.

Nakon vodećeg pogotka je Hajduk mogao i do većeg rezultata, ali je vrlo slabi sudac prekinuo četiri vrhunske akcije, sudeći zaleđa, kao i čist pogodak glavom Damira Sarića nakon ubačaja iz kornera. Sudac je nažalost svirao Sariću prekršaj u napadu.

I u drugom poluvremenu Hajduk je nastavio s napadačkom igrom i ominirao terenom.  U 55. minuti Radko Radev upućuje vrhunsku loptu Ivanu Dimitrovu, koji sa ruba šesnaesterca topovskim udarcem pogađa rašlje za 0:2. Samo četiri minute kasnije Dimitrov pronalazi Radka Radeva, koji vrhunski pogađa za 0:3. U 64. minuti Žarko Asenov podvaljuje u šesnaesterac loptu kapetanu Garčevu, koji zabija svoj drugi pogodak, da bi u 70. minuti nakon ubačaja Radeva u trku glavom pogodio nebranjeni kut vratara za već 0:5 za Hajduk.

Nizale su se prilike Hajduka sve do 83. minute kada Mihovil Suša sjajnom loptom prebacuje protivničku obranu i nalazi Tomislava Badrova. Badrov se sam sjurio prema protivničkim vratima i rutinski zabio za 0:6. Samo dvije minute kasnije se kapetan Garčev pobrinuo i za svoj četvrti pogodak, te ukupno već petnaesti u sezoni, nakon vrhunske asistencije Žarka Asenova, koji je driblinzima izbacio tri protivnička braniča i vratara.

Mogao je Hajduk i nakon tog pogotka za 7:0 pridodati još koji gol, ali je na vrlo ružnom i neravnom terenu Rambacha u ključnim trenucima lopta odskočila Radevu i Badrovu.

U dosadašnjem dijelu prvenstva niti jedna momčad nije uspjela zabiti Rambach/Kloppenheimu toliko pogodaka. Tom valja dodati i činjenicu da je momčad Rambacha u svakoj utakmici protivničkoj momčadi zabila bar dva pogotka.

U iduću nedjelju, 24.rujna, momčad Hajduka slobodna. Nakon toga slijedi najvažniju utakmicu sezone, koja je na rasporedu 01.listopada kada Hajduka dočekuje vodeća momčad lige, Freudenberg!

Sastav Hajduka:Ivković – Krišto, Vankirk, Suša, Novak(od 30. Dimitrov/od 60. Asenov) – Sarić(od 60. Stein), I. Briševac – Komušanac, Badrov, Radev – Garčev. Strijelci Dimitar Garčev 4 gola te po jedan Ivan Dimitrov, Radko Radev i Tomislav Badrov.