FRANKFURT: Zaslužena pobjeda Posavine II na gostovanju kod Croatije II

FC Croatia II – FC Posavina II 1 : 2 (0:1)

U predigri utakmice prvi momčadi Croatije i Posavine, na igralištu Croatije u Heddernheimu snage su odmjerile druge momčadi dvaju hrvatskih klubova iz Frankfurta. Uspješnija je bila iskusnija momčad Posavine II Frankfurt koje je zasluženo slavila sa 1:2.

Prvi zgoditak za vodstvo gostiju postigao je već u 3. minuti Patrik Ivić. Igrači Croatije napadali su i stvorili niz prilika ali siguran na vratima Posavine bio je Kristian Perišić.

U drugom poluvremenu također se igralo otvoreno i borbeno sa nizom prigoda na obje strane. Ono što napadači Croatije II nisu znali realizirati na drugoj strani je kaznio kapetan Posavine Ernest Ivić koji u 82. minuti koristi nesmotrenost u obrani Croatije i povećava vodstvo Posavine II na 0:2. Poraz Croatije ublažio je u u zadnjoj minuti utakmice igrač i trener Croatije II Goran Surmanović iz jednaesterca.

Utakmica je bila iznimno korektna i samo sa p jednim žutim kartonom na obje strane.

Croatia II: Filatow, Surmanović, Periša, Todorić, Bešlić, Amanatidis, Duvnjak, Medvidović (od 75. Hustić), Bass, Jerković, Majić

Posavina II: Kristian Perišić – Marijan Madžarević, Ivo Josić, Luka Lukes, Miroslav Nedić – Patrik Pejić, Besim Fazli, Matej Jurić, Bojan Pupčević, Nikica Barišić – Ernest Ivić (C).  Rezervni igraci: Franjo Kesic, Ivan Koturić, Kresimir Božičević.

Iduću utakmicu Croatije II igra u nedjelju 24. rujna u 13 sati u gostima kod TUS Makkabia. Prve momčadi Makkabia i Croatije igraju u 15,00 sati. Obje utakmice igraju se na novom sportskom centru u Frankfurt Preungesheimu (adressa: Goldpeppingstr.8, 60435 Frankfurt am Main- Preungesheim).
Posavina Frankfurt istog dana na svom igralištu u Riederwaldu dočekuje momčad TSG 51 Frankfurt. Utakmice prvih momčadi igra se u 15 sati, dok u predigri igraju druge momčadi s početkom u 13,00 sati.