Vratar Croatie Bietigheim suvereno je vladao zrakom / Foto:Fenix Magazin - Antun Igrec

U Schillerovu gradu Croatia Bietigheim s 3:4 odnijela pobjedu protiv Marbacha

FC Marbach – NK Croatia Bietigheim 3:4 (0:2)

Na gostovanju kod jednog od favorita prvenstva Croatia Bietigheim je osvojila sva tri boda u Marbachu, rodnom gradu poznatog njemačkog pisca Fridricha Schillera. Iako pogođen izostankom nekoliko ozlijeđenih igrača među kojima je i Stipe Rodin koji je operirao koljeno, trener Croatije George Carter vrhunski je posložio momčad znadući kako će njegova obrana biti na velikim mukama.

Utakmica je očekivanju počela taktičkim nadmudrivanjima s obje strane, a prekrasan travnjak Haiber Stadiona, solidno popunjen gledateljima, bio je dodatak na ovu očekivanu vrhunsku predstavu.

Tijekom devedeset minuta igre možda su domaćini bili za sitnicu u većem posjedu lopte, ali su igrači s hrvatskim grbom na prsima stajali dobro. Odličnom organizacijom igre i brzim kontrama oni su tijekom čitave utakmice uspješno ugrožavali domaćeg vratara.

Prvu priliku imali su domaćini već u petoj minuti kada se drma vratnica iza Papakonstantinoua vratara Croatie Bietigheim. Igrači Croatije nisu šokirani takvim početkom te sami uzvraćaju i već tri minute kasnije Hrvati vode sa 0:1. Bila je to odlično izvedena kontra koju završava Annunziata neobranjivim udarcem sa dvedesetak nakon lijepe kombinacije sa Zvonimirom Živićem. Čitava igra ne gubi na ljepoti, FC Marbach pokušava, ali Hrvati uspješno odolijevaju svim napadima, a ujedno stvaraju svoje prilike. Još takvu jednu priliku Croatija iskorištava u 28. minuti kada Deniz Cello bježi po desnoj strani, odlično upošljava još bolje postavljenog Zvonimira Živića kojemu nije teško iz blizine pogoditi mrežu domaćina.

U 50. minuti domačini “poklanjaju” Hrvatima vodstvo od 3:0 kada  Björn Rewitzer, nakon izvedenog slobodnog udarca Croatije, spašavajući svoja vrata nespretno posprema loptu iza leđa svoga vratara. Nemajući više što izgubiti, igrači Marbacha još više diže tempo tako da obrana Croatije sa vratarom Papakonstantinou i Denisom Kolakom biva na velikim iskušenjima. Marbah čak uspijeva smanjiti vodstvo Croatie u 55. i 64. minuti nakon prekida, najprije kornera a potom i slobodnog udarca, kada zadnji red „kockastih“ je na kratko zaspao.

No, olakšanje hrvatskoj momčadi donosi u 80. minuti Tsiolakidis pogotkom za 4:2. Konačnih 4:3 postavljaju domaćini preko Kordiona Zieba u 86. minuti također nakon izvođenja udarca iz kuta.

Croatia Bietigheim je novom pobjedom zasjela na treće mjesto u Bezirksligi, dva boda iza vodečih Germaie i Aldingena. Sljedeću srijedu (20. rujna) Croatia u 18.00 sati igra utakmicu drugog kola kupa kod SV Rieta. Naredne nedjelje (24. rujna) Croatiji u goste dolazi TSV 1899 Benningen. Susret se igra u 15.00 sati