Baskets Limburg - KK Komušina Haiterbach / Foto: Jan Rupčić

HAITERBACH OSVAJA VAŽNE BODOVE U LIMBURGU: Šesta pobjeda ove sezone i 8. mjesto na ljestvici

Utakmica između Baskets Limburg i KK Komušina Haiterbach u Limbergu završila je pobjedom gostujuće ekipe.

Zahvaljujući odlučnom startu Haiterbach je iz Limburga odnio dva vrlo važna boda i popeo se na 8. mjesto na ljestvici. Haiterbach se puno pripremao tijekom tjedna jer nisu bili zadovoljni igrama u zadnje dvije utakmice.

Posebno je važno bilo obratiti pozornost na početnu fazu.

Uoči ove utakmice, Limburg je uspio predstaviti tri nova pojačanje za borbu za ostanak u Ligi. Daniel McGee, Danny Chakh i Peter Tsvetkov. McGee je odmah postao najbolji strijelac momčadi i od samog početka pojačao momčad iz Limburga.

Haiterbach je krenuo vrlo koncentrirano i otvorio susret s vodstvom od 0:7 i uspio pobjeći na 6:22 preko Herdie Lawrence i Samba Thiama.

Alexander Feldberg je četiri poena postigao za 11:26.

Apsolutno uspješan početak utakmice. Limburžani su u ovoj fazi imali problema s dobrim obranama Haiterbacha. Komušanci su ostali konstantni u drugoj četvrtini.

Vrlo jaki Herdie Lawrence s devet koševa i dodatni pet od Jonathana Babitscha donijela su najveću prednost do sada 24:45.

No, Limburg je sve bolje ulazio u svoju igru i do odmora uspio smanjiti na 33:45.

“Vrlo dobrih 18 minuta igre. Proveli smo točno ono što smo zacrtali”, rekao je zadovoljni trener Haiterbacha Mario Marić

U drugom poluvremenu Haiterbach je nastavio kako je započeo utakmicu. Denni Cuković i Jonathan Babitsch ponovno su mogli dovesti Komušinu u sigurno vodstvo sa 37:60, no domaćini se nisu tako lako predali. S tri trice uspjeli su pred kraj četvrtine smanjiti na 52:63.

Ali Haiterbach je tog dana bio konstantan. Vodstvo je opet poraslo na 54:69, no domaćin je bio uspješan s distance i vodstvo se istopilo.

Novajlija McGee smanjio je na 72:76, i domaćini su bili blizu preokreta.

Međutim, izvanredni Herdie Lawrence uspio je donijeti pobjedu Haiterbach-u s tri boda i Komušina dolazi do svoje šeste pobjede ove sezone.

Konačni rezultat utakmice Baskets Limburg – KK Komušina Haiterbach 76:80 (11:26; 33:45; 52:63)

“Stvarno smo željeli ovu pobjedu i to smo pokazali od samog početka. Imali smo loših faza u igri, ali na kraju je pobjeda ono što se računa” rekao je trener Haiterbacha Mario Marić.

KKK: Herdie Lawrence (38/5), Jonathan Babitsch (16/2), Alexander Feldberg (7), Samba Thiam (6), Sascha Kesselring (5/1), Luka Banožić (4/1), Denni Cukovic (3) ), Kelvin Asomah (1), Rickardo Marić

Velika zahvala od strane Komušine Haiterbach i teama ide obitelji Martić iz Limburga. Pozvali su cijelu momčad i gledatelje koji su putovali s njima na večeru u svoj dom nakon utakmice. Dobrom raspoloženju svakako je pridonijela i pobjeda. Stvarno sjajna gesta. Hvala vam puno.

Na svakoj gostujućoj utakmici brojimo sve više hrvatski simpatizera i ljubitelja sporta koji žele vidjet i podržati ovu vrlo uspješnu košarkašku momčad u 1.Regionalligi.