Croatia Fermoy / Foto: Fenix (A. Mihalić)

IRSKA: Hrvatska momčad iz Fermoya upisala pobjedu i nezaslužen poraz u posljednje dvije utakmice

Croatia Fermoy nastavila je sa dobrim igrama, ali nažalost i s promjenjivim bodovnim učinkom u Cork Business League.

FC Croatia Fermoy – NetApp 2:1

Swyft Energy – FC Croatia Fermoy 3:2

Croatia Fermoy u3
Detalj s utakmice Croatije Fermoy / Foto: Fenix (A. Mihalić)

Croatia je najprije u 8. kolu upisala vrijednu pobjedu na domaćem terenu protiv borbena protivnika. Utakmicu su obilježila dva prekrasna pogotka, jednog najstarijeg i jednog najmlađeg igrača Croatije. Prvi pogodak za vodstvo Croatije od 1:0 postigao je udarcem sa preko 20 metara Stjepan Petrak u 21.minuti. Nakon što su gosti izjednačili u 60.minuti, pobjedu Croatiji donio je najmlađi igrač na terenu, 17-godišnji Matej Mecanović. Bio je to eurogol Macanovića postignut neobranjivim udarcem sa 25 metara.

Nakon te pobjede, četvrtoplasirana Croatija je u nedjelju u 9. kolu igrala derbi utakmicu kola protiv prvoplasirane momčadi Swyft Energy. Utakmica protiv starog poznanika bila je prava natjecateljska, puna lijepih prilika, ali na kraju i lošeg rezultata za Croatiju. Hrvatska momčad je igrala dosta dobro, stvarala  prilike te se slobodno možemo reći da je najrealniji rezultat trebao biti neriješeno, ako ne i pobjeda Croatije. Ali to je ponekad tako u nogometu, na pobjeđuje uvijek bolji.

Croatia Fermoy u1
Detalj s utakmice Croatije Fermoy / Foto: Fenix (A. Mihalić) / Foto: Fenix (A. Mihalić)

Valja istaknuti kako je Croatija igrala bez zamjena, s tim da je jedan od igrača, Marko Bartulović, morao biti vratar je prvi vratar je izostao zbog obveza. Da stvar bude gora, od 70.minute Croatija je igrala bez Stjepana Petraka koji je zbog poslovnih obaveza morao napustiti teren.

Iako je u posljednjih 20 minuta utakmice Croatija igrali sa 10 igrača, sve to nije zaustavilo hrvatsku momčad da pritiska i drži u šahu lidera lige.

U ovom izvješću ne smijemo zaboraviti pohvalu Karlu Briševcu za predivan pogodak udarcem sa  nekih 18 metara kada je lopta završila u lijevom gornjem kutu.

Unatoč porazu, trener Croatije će zasigurno izvući pouke kako bi njegova momčad još poboljšala igru te nastavila pobjeđivati.

Sastav Croatije Fermoy u utakmici protiv Swyft Energy: Bartulović, Petrak, Bošnjak, Minyou, Barilar, Mecanović, Kanymet, Campos, Briševac, Đerđ, Pinel

Sastav CroatijenFermoy u 2:1 pobjedi protiv momčadi NetApp : Zagorac, Petrak, Barilar, Pinel, Bartulović, Campos, Mecanović, Briševac, Kanymet (od 65 Krušlin), Matković, Minyou.