mreza vrata gol
Vratar Croatije Marco Nauber (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

CROATIA PREKINULA SERIJU PORAZA: Na gostovanju kod Germanije hrvatska momčad uzela bod, iako je zaslužila puni plijen

Nakon četiri uzastopna poraza, Croatia Frankfurt je uzela bod na gostovanju kod Germanije te zadržala priključak vrhu ljestvice.

Germania 94 – FC Croatia 2:2 (2:9

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i pogotkom u 38. minuti su vodili sa 1:o. Igrači Croatije su igrali dosta rezervirano i pod velikim pritiskom zbog poraza ubilježenih u posljednjih mjesec dana.

Drugo poluvrijeme Croatija je odigrala puno bolje. Unatoč primljenom zgoditku u 65. minuti, kojim su domaćini poveli sa 2:0, Croatija je nastavila s agresivnom igrom. To se isplatilo jer Bešlić na dodavanje Bonanna već u 68. minuti smanjuje rezultat na 2:1.

U zraku se već osjećalo kako Croatija može stići prednost domaćina koji se uglavnom orijentirao na obranu. Nakon izjednačujućeg pogotka Baotića u 88. minuti (asistent Reljić) za 2:2, klupa i navijači Croatije su tražili pobjedu. Do nje nažalost nije došlo, ali osvajanje boda je dobar rezultat obzirom na sve što se događalo u Croatije.

Sastav Croatije: Nauber, Bešlić, Emmel, Reljić, Ivošević, Bonano, Gavran, Ćorić, Braćić (od 57. Baotić), Matović, Vuk (od 46. Romić)

Sljedeću utakmicu Croatija igra doma u svom Heddernheimu, u nedjelju, 10. prosinca u 14,30 protiv momčadi SpVgg Griesheima. Druga momčad igra u predigri u 12,30 sati protiv momčadi Blau Gelb.