Prva momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (SIM)

FRANKFURT: Croatia nakon 5 kola upisala novu pobjedu i vratila se na 3. mjesto KOL-e

Nakon četiri uzastopna poraza te prošlotjednog neriješenog rezultata, hrvatska momčad je u nedjelju na svom terenu u F-Heddernheimu pobijedila momčad Grisheima s 3:1 te se vratila na 3. mjesto Kreisoberlige (KOL) Frankfurt sa bodovnim zaostatkom od 8 bodova za prvoplasiranom Viktrijom Preussen.

FC Croatia – SpVgg 02 Griesheim 3:1 (2:0)

Croatia je od početka zaigrala napadački i Ante Štrljić je na dodavanje Saše Matovića zatresao mrežu gostiju za vodstvo svoje momčadi od 1:0. Bolju igru hrvatska momčad je okrunila u 42. minuti kada oporavljeni od ozljede Ivan Propadalo na dodavanje Ante Ćorića postiže pogodak za vodstvo od 2:0.

U nastavku utakmice hrvatska momčad u 71. minuti pogotkom Josipa Romića, na dodavanje Kristijana Gavrana, dolazi do visokog 3:0 vodstva Croatije.

U posljednjoj minuti utakmice gosti postižu pogodak za smanjenje rezultata na konačnih 3:1.

Bila je to više nego zaslužena pobjeda Croatije koja je trebala postići još dva-tri pogotka.

Sastav Croatije: Nauber, Emmel, Reljić (od 75. Soldo), Ivošević, Bešlić, Gavran (od 71. Bonanno), Sarssar, Ćorić, Štrljić, Matović, Propadalo (od 65. Romić)

Visoka pobjeda druge momčadi Croatije

Croatia II
Druga momčad Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (SIM)

FC Croatia II – Blau Gelb FFM II 8:2

Sastav Croatije II: Novokmet, Jeličić, Marin Ladan, Josip Puljić (m), Bošnjak, Baotić, Kralj, Drlje, Tkalčević, Zovko, Ivošević. Još su igrali: Gusić, Periša i Mirko Puljić. Pogotke za Croatiju su postigli: Zovko (4) Baotic (3),  i Drlje (1).